Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  ponad rok temu  01.03.2019, ~ Administrator   

  22 lutego o godz. 10 z linii produkcyjnej zakładu w Poznaniu zjechał 3-milionowy samochód w historii spółki. Jubileuszowy model to Volkswagen Caddy Kombi Comfortline 2,0L o mocy 110 KW w kolorze niebieskim Acapulco w wersji Edition 35 z czarnym dachem. Jest to specjalna wersja wyposażenia samochodów przygotowana na 35-lecie produkcji modelu Caddy. Nakładanie na karoserię warstwy farby bazowej, nadającej kolor oraz bezbarwnej warstwy ochronnej, jest w pełni zrobotyzowane. Zastosowana farba bazowa Acapulco, należąca do palety farb niebieskich z efektem metalicznym, jest ekologiczną farbą wodorozcieńczalną. Samochód z numerem 3 000 000 pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań.

  Budowa jubileuszowego samochodu trwała 2,5 dnia. W tym czasie w hali spawalni powstała karoseria samochodu, która dalej została zabezpieczona i pomalowana w lakierni i zabudowana w hali montażowej. Wśród dotychczas wyprodukowanych 3 milionów samochodów począwszy od 1993 roku jest 16 modeli należących do różnych marek koncernu Volkswagen. W Poznaniu produkowano m.in. modele Skoda Felicia, Fabia, Octavia, Volkswagen Passat, Bora i Polo. Po 2003 roku zakład w Poznaniu przeobraził się w samodzielną fabrykę samochodów produkującą modele VW Caddy oraz VW Transporter. Poznańska fabryka jest jedynym miejscem na świecie, w którym od podstaw powstaje model Caddy i Transporter T6 z otwartą kabiną na ramie.

  – 3-milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu to wielki powód do dumy dla całej 11-tysięcznej załogi Volkswagen Poznań, a szczególnie dla pracowników z zakładów w Antoninku i Swarzędzu, w których powstaje model Caddy – mówi Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu. – Zakład w Poznaniu przygotowuje się na nowe generacje pojazdów. W styczniu uruchomiliśmy halę logistyczną i pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej spawalni.

  Volkswagen Poznań – największy producent samochodów w Polsce

  Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. Rok 2018 był rekordowym w historii spółki. Taśmy produkcyjne opuściło 266 819 samochodów, tym VW Caddy 161 035 szt. (Poznań, Swarzędz), VW T6: 29 880 (Poznań, Swarzędz), VW Crafter 66 889 szt. (Września), MAN TGE 9 015 szt. (Września).

  Spółka to także największy pracodawca w Wielkopolsce dający zatrudnienie ponad 11 000 osób w 4 zakładach produkcyjnych.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony