Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Antykorozja

  4 miesiące temu  31.07.2019, ~ Administrator   

  „Cynkowanie w świecie zmian” było przewodnim tematem XXVI Sympozjum Cynkowniczego PTC. Dla uczestników przygotowano sporą dawkę wiedzy, ale też zadbano o część artystyczną i rekreacyjną, aby uatrakcyjnić spotkanie i lepiej się poznać oraz zintegrować środowisko cynkowników. Okazja była bowiem wyjątkowa – w tym roku mija 25 lat od powstania Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego.

  Polskie Towarzystwo Cynkownicze powstało w 1994 roku i zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej członków na rzecz rozwoju i popularyzacji metody cynkowania ogniowego.

  – Ćwierć wieku działalności Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego to sporo, ale szczególnie 15 ostatnich lat to okres burzliwego rozwoju naszej branży – podsumował Jacek Zasada, prezes Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego. – Dość powiedzieć, że obecnie jesteśmy trzecim rynkiem w Europie, po Niemczech i Wielkiej Brytanii, w ilości ocynkowanej konstrukcji stalowych. Oczywiście duża jej część wyjeżdża na Zachód, bowiem Polska jest znaczącym wytwórcą i eksporterem. Rozwój branży zawdzięczamy nie tylko budowie nowych zakładów, ale też rosnącej świadomości ochrony antykorozyjnej wśród wykonawców i inwestorów.

  W tegorocznym sympozjum wzięło udział ponad 130 osób z ponad 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z członkami towarzystwa.

  Szersza relacja w najbliższym lipcowo-sierpniowym numerze „Lakiernictwa Przemysłowego”.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony