• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian
    Wydanie nr: 6(116)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  03.01.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Pionowe malowanie proszkowe profili aluminiowych

    SAT S.p.A to włoska firma inżynieryjna zajmująca się głównie projektowaniem, produkcją oraz instalacją sprzętu do obróbki powierzchniowej profili aluminiowych. W Polsce jej dystrybutorem jest PC Systems. 

    Firma jest aktywna na światowym rynku przemysłu aluminiowego od wczesnych lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy to pierwsze linie do malowania proszkowego zostały wprowadzone do Europy przez rodzinę Trevisan, i od tamtej pory sprzedała ponad 380 linii do profili aluminiowych na całym świecie. 
    SAT utrzymuje pozycję lidera w branży dzięki ciągłemu rozwojowi oraz trwałej ewolucji technologicznej mającej na celu zaspokojenie potrzeb klienta. Zasadą tej filozofii jest zmiana potrzeb rynkowych w wymagające projekty maksymalnie usprawniające wydajność procesu produkcyjnego. Wysiłki w obszarze badań i rozwoju pozwalają na zaprojektowanie i wyprodukowanie sprzętu mogącego zagwarantować klientom wyjątkowo wysoki poziom wskaźników wydajności. W efekcie nazwa SAT od lat jest utożsamiana z pionowymi liniami do malowania proszkowego o wysokiej jakości wszystkich komponentów. 

    W ciągu 35 lat doświadczenia zespół SAT wdrożył większość z najbardziej innowacyjnych rozwiązań o międzynarodowej sławie, uznawanych obecnie za globalne standardy, potwierdzając swą niezachwianą pozycję światowego lidera rynku. 
    SAT od roku 2018 jest częścią GEMA Switzerland GmbH GRACO Inc. Group. Jest to  kolejny krok w stronę globalnej organizacji, która będzie spełniała oczekiwania klientów SAT oraz dawała możliwość dalszego rozwoju oraz poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. 
    Marki związane z działalnością SAT to:

    • TREVISAN dla pionowych linii malowania proszkowego
      Najlepszą metodą malowania profili aluminiowych jest malowanie w pozycji pionowej. Od wczesnych lat osiemdziesiątych SAT jest specjalistą w tej technologii.
      Pionowy sposób malowania stanowi wielkie odkrycie dla europejskiego rynku aluminium, ponieważ umożliwia o wiele większą produkcję w porównaniu do systemów poziomych. Konkretne dane mówią o możliwości pomalowania do 800 profili na godzinę, czyli około 3 ton przez standardową instalację pionową.
      Wraz ze znacznym wzrostem produkcji koszty jednak pozostają na niezwykle niskim poziomie. Potencjał systemów pionowych jest szczególnie doceniany przez tych operatorów, którzy działają w obszarze malowania profili aluminiowych. Po pierwsze, linie pionowe gwarantują lepszą jakość produktu wykończeniowego: lepsza wydajność transportowania proszku zapewniana przez kabinę pionową gwarantuje lepszą jednorodność grubości powłoki oraz zmniejszenie procentowej ilości strat proszku. Jest to efekt automatyzacji całego procesu, a także braku interwencji człowieka od stacji załadunku do obszaru rozładunku. Jest to również powód, dla którego pionowe systemy SAT wymagają mniejszej liczby operatorów do zarządzania całym ciągiem technologicznym. 
      I, ostatecznie, innowacja w postaci kabiny do malowania proszkowego w kształcie litery V, w całości opatentowana przez SAT, zastosowana w linii pionowej pozwala klientom uzyskać szybką zmianę kolorów (do 5 minut), co skraca czas przestojów oraz zapewnia większą elastyczność. 
    • CUBE dla pionowych, kompaktowych linii malowania proszkowego
      Cube to pierwsza na świecie pionowa, kompaktowa linia malowania proszkowego. 
      Dzięki niewielkim wymaganiom przestrzennym, niskim kosztom eksploatacji, CUBE stała się poważnym graczem na rynku malowania profili aluminiowych. 
    • FOX
      Umożliwia przeprowadzenie automatycznego procesu obróbki wstępnej w postaci utleniania typu Flash na linii do pionowego malowania proszkowego.  
    • EZY dla systemów aluminiowych z efektem drewna
      EZY Effect to najbardziej zaawansowany system do dekorowania profili aluminiowych (i blach aluminiowych) efektem drewna. Dzięki tej innowacji możliwe jest osiągnięcie wysokich standardów produkcji przy niskich kosztach (zredukowanych do niewielkich materiałów eksploatacyjnych i tylko trzech operatorów). Koszt produkcji przypadający na profil jest bardzo zbliżony do tradycyjnej powłoki monochromatycznej (RAL). Projekty wykonane za pomocą dekoracyjnego bębna (opatentowana technologia SAT) są bardzo naturalne i ładnie wyglądają. Połączenie wzoru i koloru umożliwia szeroki zakres możliwych wykończeń (do 15).          

    PC Systems
    www.pcsystems.com.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Strefa przygotowania powierzchni firmy SAT.
    Pionowe linie lakiernicze zapewniają niezwykle wysoką wydajność proszkowego malowania profilii aluminiowych – nawet 800 na godzinę.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...