• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    Drewno

    ponad rok temu  29.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 3

    Przemysł drzewny i meblarski w czasach transformacji – DREMA 2023

    Już w połowie września 2023 teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę innowacyjnych technologii kreujących nowe trendy w przemyśle drzewnym i meblarskim. Podczas targów DREMA będzie można zobaczyć roboty, zaawansowane systemy, energo– i surowcowooszczędne rozwiązania, widowiskowe pokazy prezentujące maszyny w ruchu czy wziąć udział w praktycznych warsztatach, także lakierniczych, zawodach i panelach dyskusyjnych. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy, potrwa cztery dni: od 12 do 15 września br. 

    Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA należą do ścisłej czołówki najważniejszych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskały rekomendację federacji EUMABOIS! DREMA jest wydarzeniem łączącym bogatą ofertę wiodących firm z branży z energią spotkań, wymianą myśli i wiedzą płynącą z licznych pokazów czy konferencji odbywających się w tej samej przestrzeni. To wizytówka polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz arena do nawiązywania i podtrzymywania międzynarodowych relacji biznesowych.

    Perspektywy na rozwój

    W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, nie rezygnując jednocześnie z dalszego rozwoju. Czy można te dwa elementy zintegrować ze sobą? Wrześniowe spotkanie będzie platformą dyskusji na temat wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się firmy działające w branży obróbki drewna w kontekście braków kadrowych, deficytu surowców i problemów z dostawami czy zwiększania wydajności poprzez zastosowanie automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji. Będzie również miejscem wymiany doświadczeń dotyczących wykorzystania rozwiązań digitalizacji i nowoczesnych narzędzi przez polskich oraz globalnych liderów, jak również okazją do rozmów z ekspertami na temat przeciwdziałania aktualnym problemom, mającą praktyczny wymiar. 

    – Żeby sprawnie funkcjonować w branży i nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA. – Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczność wytwarzania. 

    Andrzej Półrolniczak
    dyrektor targów DREMA 

    Rosnące koszty surowców, zerwane łańcuchy dostaw, ochrona środowiska, inflacja – to tylko niektóre wyzwania branży drzewnej i meblarskiej, które dotykają zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i mikroprzedsiębiorstwa. Współpracując z naszymi wystawcami, stowarzyszeniami branżowymi oraz partnerami medialnymi tak aranżujemy przestrzeń wystawienniczą i tworzymy program wydarzeń, żeby targi DREMA wytyczały kierunki rozwoju branży i w sposób kompleksowy prezentowały najnowsze światowe rozwiązania technologiczne i techniczne. Targi DREMA są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie miejscem, gdzie najnowsze trendy w branży drzewno-meblarskiej będą na wyciągnięcie ręki. 

    Praktyka i szlachetność w jednym

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...