• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian
  Wydanie nr: 5(91)/2014
  Strona 1 z 3
  Wśród wielu wymagań technologicznych jakie należy spełnić, aby osiągnąć najwyższą jakość malowania proszkowego jest właściwe przygotowanie farby. Dobra fluidyzacja, ciągłe dozowanie świeżego proszku, skuteczny odzysk proszku, łatwość czyszczenia i zmiany koloru to zadania, jakie stawia się nowoczesnym centrom proszkowym.

  Doskonałe wyniki malowania przy zminimalizowanym zużyciu proszku  Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, firma Gema Switzerland oferuje nową generację urządzeń do zarządzania proszkiem OptiCenter. Ten bezpyłowy system o modułowej konstrukcji może pracować samodzielnie, jak też może być zintegrowany z w pełni zautomatyzowaną aplikacją lub ze stanowiskami do domalowywania ręcznego.


  System zarządzania proszkiem OptiCenter został zaprojektowany do czystej i łatwej dystrybucji farby. Jest to zapewnione dzięki zautomatyzowanej procedurze czyszczenia oraz szybkiej zmianie koloru. OptiCenter jako część systemu malowania proszkowego umożliwia w pełni automatyczną obsługę. Dzięki kompaktowej konstrukcji, może być zintegrowany z szafą sterowników pistoletów oraz główną szafą sterującą gniazda, co daje oszczędność miejsca i umożliwia optymalne, ergonomiczne rozmieszczenie urządzeń. Eliminuje także konieczność wykonywania połączeń pomiędzy jednostkami sterującymi pistoletów a główną szafą sterującą i inżektorami w trakcie instalacji.

  Urządzenie występuje w dwóch wersjach: OptiCenter OC02 - wyposażone w inżektory OptiFlow IG06-P (maksymalnie 24 z możliwością rozszerzenia do 30) oraz OptiCenter OC03 - wyposażone w pompy proszkowe OptiSpray AP01 (maksymalnie 24).


  1515opticenter_001.jpg

  OptiCenter OC03.


  Głównym elementem OptiCenter jest zamknięty zbiornik proszkowy OptiSpeeder II, odpowiedzialny za automatyczne przygotowanie i fluidyzowanie farby. Pojemność zbiornika, w zależności od wersji urządzenia, wynosi od 5 do 7 kg proszku. Ta unikalna koncepcja całkowicie zapobiega utracie farby podczas fluidyzacji. Z kolei mała ilość proszku w obiegu sprzyja optymalizacji procesu malowania (do układu ciągle dozowana jest świeża farba) oraz pozwala na szybkie opróżnienie układu z proszku przy zmianie koloru. OptiSpeeder II jest wyposażony w automatyczne dozowanie świeżego proszku i system kontroli poziomu, który zapewnia stałą ilość farby w zbiorniku. Rury ssące inżektorów są znacznie krótsze niż w konwencjonalnych centrach proszkowych.


  1515opticenter_002.jpg

  Gniazdo MagicCompact EquiFlow z OptiCenter.


  Inżektory, pompy proszkowe i system odzysku są idealnie dopasowane do siebie i zapewniają perfekcyjne warunki malowania. Podczas typowej pracy OptiCenter worek z proszkiem jest umieszczony w stożku. Farba jest fluidyzowana w worku za pomocą lancy ssąco-fluidyzacyjnej i przesyłana do OptiSpeeder, skąd za pomocą inżektorów lub pomp proszkowych podawana jest do pistoletów.

  Konstrukcja inżektora została również zoptymalizowana. Kąt ssania w nowym modelu IG06-P jest otwarty i wynosi 135°. Dzięki temu inżektor zużywa mniej powietrza, co pozytywnie wpływa na żywotność części eksploatacyjnych. Te cechy przekładają się na jeszcze bardziej jednolity przepływ proszku, a tym samym sprzyjają uzyskaniu wysokiej jakości powłoki lakierniczej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 5(91)/2014

  Reklama
  C1 - prenumerata