• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Piec z grzałkami na podczerwień IR do polimeryzacji farb proszkowychODSŁON: 1970
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do budowy pieca rozważam dwie opcje olejowy lub elektryczny. Przeglądając grzałki zainteresowałem się grzałkami z promienników IR grzania na podczerwień. Mam stare lampy medyczne gdzie są zastosowane takie promienniki podczerwieni, do tego lakiernicy samochodowi używają takich promienników do wygrzewania malowanych przedmiotów. Znalazłem kilka filmików gdzie detale do motocykli są wygrzewane takim promiennikiem w garażu bez pieca i farba ładnie się polimeryzuje. Przeczytałem, że fale podczerwienie lepiej wygrzewają przedmiot i nie powstają kratery czy skórka pomarańczy. Zastanawiam się aby zastosować takie grzałki podczerwieni na dole po bokach i od góry aby przedmiot był ogrzewany z każdej strony, gdyż podczerwień ogrzewa przedmiot a nie powietrze. Podobno czas wygrzewania jest o 50% krótszy od tradycyjnych grzałek powietrznych. Czy jest ktoś kto zastosował takie grzałki na promienie podczerwieni IR.

      Nie ma jeszcze komentarzy...