• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła
    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Nowa lakiernia - Budowa pieca - budowa kabinyKOMENTARZY: 0ODSŁON: 1574
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam. Wkoncu ruszyłem z budową lakierni ! Zaczynam wykopki, instalacje, płytę i budowę ! pierwszym urządzeniem budowanym w środku będzie piec... Mam koncepcje swoją na szkielet, ale chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia z realizacji żeby się upewnić jaki profil i gdzie żeby to miało ręce i nogi, piec będzie miał 8.2 x 2.3 x 1.7 jedne drzwi zasilany opałem... Planuje 2palniki o mocy łącznej około 250 - 300KW, i tyle mojej wiedzy... Wiem tylko tyle że wymienniki mogą być z boku bądź na dachu pieca, do wymiennika "wchodzi" palnik jedna dziura druga wychodzi komin i to wszystko powinno być odmuchiwane przez wentylator - ale jaki? I nie mam pomysłu jak to spiąć do kupy jak zrobić ten odmuch wymiennika, rozprowadzenie ciepła czy boczna ściana po całości czy od spodu - nie widziałem jak to wygląda od środka podczas budowy - ktoś pomoże - jakieś kontakty, jakieś filmy, schematy gdzie kupić tanio i dobrze albo kto robi wymienniki ? Druga kwestia to kabina ale tutaj sprawa jest prosta i mniej istotna - ale o tym kiedy indziej. Narazie bym prosił o wszelką możliwą pomoc odnośnie pieca.

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
      • Nowa lakiernia - Budowa pieca - budowa kabinyKOMENTARZY: 0ODSŁON: 1265
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam. Wkoncu ruszyłem z budową lakierni ! Zaczynam wykopki, instalacje, płytę i budowę ! pierwszym urządzeniem budowanym w środku będzie piec... Mam koncepcje swoją na szkielet, ale chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia z realizacji żeby się upewnić jaki profil i gdzie żeby to miało ręce i nogi, piec będzie miał 8.2 x 2.3 x 1.7 jedne drzwi zasilany opałem... Planuje 2palniki o mocy łącznej około 250 - 300KW, i tyle mojej wiedzy... Wiem tylko tyle że wymienniki mogą być z boku bądź na dachu pieca, do wymiennika "wchodzi" palnik jedna dziura druga wychodzi komin i to wszystko powinno być odmuchiwane przez wentylator - ale jaki? I nie mam pomysłu jak to spiąć do kupy jak zrobić ten odmuch wymiennika, rozprowadzenie ciepła czy boczna ściana po całości czy od spodu - nie widziałem jak to wygląda od środka podczas budowy - ktoś pomoże - jakieś kontakty, jakieś filmy, schematy gdzie kupić tanio i dobrze albo kto robi wymienniki ? Druga kwestia to kabina ale tutaj sprawa jest prosta i mniej istotna - ale o tym kiedy indziej. Narazie bym prosił o wszelką możliwą pomoc odnośnie pieca.

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
      • Wytrawianie ocynku przed malowaniemKOMENTARZY: 0ODSŁON: 1243
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam mam takie pytanie,czy każdorazowo po wytrawiania chemią, trzeba spłukiwać wodą element ocynkowany.Pytam ponieważ w pewnej lakierni powiedziano mi że unich stosuje się chemię której się nie spłukuje,ponieważ chemia,której używają działa po wygrzaniu w piecu i że biały nalot na ocynkowanym elemencie to efekt tego że chemia działa i jest ok,i że zaraz usuną go scierniwem.i do malowania jest ok

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
      • Piec z grzałkami na podczerwień IR do polimeryzacji farb proszkowychKOMENTARZY: 0ODSŁON: 1969
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do budowy pieca rozważam dwie opcje olejowy lub elektryczny. Przeglądając grzałki zainteresowałem się grzałkami z promienników IR grzania na podczerwień. Mam stare lampy medyczne gdzie są zastosowane takie promienniki podczerwieni, do tego lakiernicy samochodowi używają takich promienników do wygrzewania malowanych przedmiotów. Znalazłem kilka filmików gdzie detale do motocykli są wygrzewane takim promiennikiem w garażu bez pieca i farba ładnie się polimeryzuje. Przeczytałem, że fale podczerwienie lepiej wygrzewają przedmiot i nie powstają kratery czy skórka pomarańczy. Zastanawiam się aby zastosować takie grzałki podczerwieni na dole po bokach i od góry aby przedmiot był ogrzewany z każdej strony, gdyż podczerwień ogrzewa przedmiot a nie powietrze. Podobno czas wygrzewania jest o 50% krótszy od tradycyjnych grzałek powietrznych. Czy jest ktoś kto zastosował takie grzałki na promienie podczerwieni IR.

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
      • Zarobki Lakiernika KOMENTARZY: 1ODSŁON: 3122
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam idzie nowy rok a pensja nie idzie w górę, pytanie jest do wszystkich takie ile zarabiacie jako Lakiernik Proszkowy, chciałbym wiedzieć bo wydaje mi się że zarabiam za mało tym bardziej że nie tylko maluję ale ponadto jestem odpowiedzialny za całą lakiernie, za wszystkie procesy od gołego detalu aż do spakowanego.

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 1 )
      • Jaki sprzęt do lakierni proszkowej ?KOMENTARZY: 0ODSŁON: 2045
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam, noszę się z zamiarem otwarcia malej lakierni. Miałbym zlecenia z zagranicy na felgi. Dotychczas czasami zlecałem lakierowanie innym, ale ciągle były kłopoty z terminami albo jakością itp. Jaki sprzęt kupić ? Potrzebuję lakierować także kolory metalizowane, candy, kameleon. Mam możliwość kupić to, co na zdjęciu: https://ibb.co/4YQ5bRS https://ibb.co/L5v19T4 https://ibb.co/Rgjz6WQ https://ibb.co/xsxNrC6 https://ibb.co/4W4tV4V Aplikator jest z 2000 roku. Wyniosłoby mnie to wszystko około 22-25 tys. zł.

      • Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )