• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • Jaki pistolet wybrac ? ODSŁON: 9209
        ~ LPD Dodany: ponad rok temu

        Witam, mam prośbę do Was , jestem początkujący w temacie malowania proszkowego - do tej pory zajmowałem się tylko malowaniem na mokro... proszę wybaczyć za banalne pytania. Potrzebuje pistolet do malowania proszkowego i do wyboru mam używany - Wagner Typ EPG 2007 - Parker Ionics - lub pistolet EST PRSTEN TRIBO nowy Sprzęt ma służyć głownie do malowania felg aluminiowych oraz stalowych. Dodatkowo malowane będę części samochodowe np. sprężyny zawieszenia, blok silnika, itd. Dopytywałem sprzedawców jednak każdy mi mówi co innego. Jeden twierdzi ze nie pomaluje pistoletem typu corona skomplikowanych alufelg czy tez sprężyn ze względu na występowanie klatki faradaya dlatego powinienem kupić trybo...(najlepiej u niego ) jednak ten sam sprzedawca pisze do mnie ze metalikami mogę malować tylko corona, ale ze są specjalne farby imitujące efekt farb metalicznych... -drugi natomiast twierdzi ze coroną maluje większość lakierni alufelgi bez żadnych problemow , a pistolety trybo wychodzą z użycia. Juz sam nie wiem co mam o tym myśleć...skoro nie pomaluje coroną wszystkich rodzajów felg a jednoczenie metalikami mogę malować tylko corona to co wybrać skoro większość felg jest malowana metalikami? Drugie pytanie to jak wyglądają felgi pomalowane farbą "imitującą" metaliki? Ostatnie pytanie, czy posiada ktoś materiały dotyczące malowania proszkowego od podstaw? Wszystko co znalazłem jest w języku angielskim i trochę ciężko mi to ogarnąć. Pozdrawiam

    • ~ grubba 6 ponad rok temu Jako nieekspert nie polecam Tribo do metalików. Owszem tribo maluje klatki, a w kwestii felg chodzi głównie o styk obręczy z tarczą, tam powstaje paskudna klatka - bardzo wąska szczelina. Jednak przy tribo przeładujesz metalik i zaczną się schody z dystrybucją efektu na powierzchni, skórką pomarańczową itd. Zacznij malowanie coroną od najniższego prądu stopniowo zwiększając napięcie, tak aby znaleźć optymalną nastawę. Polecam również rozpoczęcie malowania od najbardziej newralgicznych punktów detalu. A z materiałami po polsku faktycznie jest kiepsko, więc polecam jednak lekturę tego co znalazłeś + maltretowanie przedstawicieli od farb, przygotowania powierzchni i sprzętu. Powodzenia.
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
    • ~ Rycerz;-) 5 ponad rok temu Pistolet Trybo odpuść dużo proszku idzie tą metodą,przy malowaniu metalików brokat może zbijać w jednym miejscu.O klatkę w systemie Corona się nie martw dobre ustawienia,trochę umiejętności i da się wszędzie domalować.Posiadam na malarni Waganerem epg 2007 starszy model na zegarach ale w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby.Tylko najpierw musisz posiąść podstawy co z czym by umieć wykorzystać ten sprzęt .Jest w internecie opis tej aplikacji które wskaźniki do czego itd.Również materiałów trochę znajdziesz o malowaniu proszkowym(elektrostatycznym) ale trzeba dobrze poszukać .
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Rycerz;-) 4 ponad rok temu Tutaj masz ciekawe artykuły pana Andrzeja Jelonka : http://www.tensor.com.pl/image... http://www.tensor.com.pl/image... Jest ich więcej jeszcze na różne tematy dotyczące malowania elektrostatycznego .
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Lpd 3 ponad rok temu Dzięki wszystkim za cenne informacje ; Jeszcze jak ktoś mógłby mi doradzić który pistolet kupić ; - Wagner EPG 01 ( wyżej podałem zły model) Czy - Parker Ionics GX7000S Ceny są bardzo zbliżone , Wagner 1800€ a Parker 2000€ . Jeżeli Parker jest lepszy to wole dołożyć ... Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ alupowder 2 ponad rok temu kup dwa pistolety.Jeśli chcesz się wyspecjalizować w felgach to musisz mieć dwie. Ja część maluje na tribo, część elektro , ale tylko na gorącą felgę. Przy takiej ilości efektów na rynku na jednej aplikacji nie ujechałem.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Amadeusz29 1 ponad rok temuocena: 0%  Od siebie polecam sprawdzony pistolet do malowania firmy BOSCH PFS 1000 bardzo wydajny model do malowania natryskowego, warto też samemu sobie porównać np na https://narzedzia101.pl/pistol... poszczególne modele pistoletów.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji