
Przed dekadą AkzoNobel zainicjował kampanię mającą tchnąć nowe życie w przestrzenie wsi i miast. Dziś w akcji bierze udział ponad 13 tys. wolontariuszy, w tym entuzjaści z Polski.
Kampania „Let’s Colour” została zainicjowana z myślą o poprawie standardu życia lokalnych społeczności. W ramach akcji wolontariusze pod egidą pracowników AkzoNobel odnawiają obiekty przestrzeni publicznej, malując je na świeże, niekiedy ciekawie dobrane kolory. Przez 10 lat inicjatywa z małego projektu urosła do rangi wydarzenia na skalę światową: w sumie na całym globie uczestniczy w niej ponad 13 tys. entuzjastów, którzy przez ostatnią dekadę z użyciem farby i pędzla dali drugie życie tysiącom obiektów w ponad 2200 lokalizacjach na terenie 46 krajów.
Akcji przyświeca jeden nadrzędny cel: ubarwić życie zwykłych ludzi. Zgodnie z tym mottem organizatorzy kampanii przez 10 lat przeszkolili ponad 48 tys. osób, inspirując ich do podejmowania własnych przedsięwzięć. Wśród nich nie zabrakło również wolontariuszy z Polski, zaś wśród beneficjentów – polskiego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
Jak podkreśla jedna z polskich uczestniczek akcji, szkolenie w AkzoNobel nauczyło ją czegoś więcej niż tylko malowania. Pokazało jej, że jeśli człowiek chce, może nauczyć się wszystkiego i w ten sposób zmienić swoje życie na lepsze. Przekonanie to stanowi ważny element promowanego przez koncern podejścia „Ludzie. Planeta. Farba”, które zakłada, że producenci farb i lakierów powinni aktywnie wspierać ideę zrównoważonego rozwoju i rozwój lokalnych społeczności.