• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Wydanie nr: 1(129)/2021

    Artykuły branżowe

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  24.02.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Dwie niezależne linie lakiernicze oferują nieograniczone możliwości malowania proszkowego 

    Lakiernia proszkowa HAKO Technology zajmuje się kompleksowym procesem obróbki powierzchni. Jest nowatorskim rozwiązaniem linii typu „2w1”. Oznacza to, że składa się z dwóch niezależnych linii lakierniczych dających możliwość wprowadzania dwóch kolorów jednocześnie. Firma jest laureatem konkursu na najlepszą lakiernię w Polsce roku 2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego.

    HAKO Technology
    HAKO Technology w Chałupach pod Koszalinem to część potężnej, europejskiej grupy przemysłowej HAKO Group. Zatrudnia łącznie na świecie prawie 2000 osób. Ponad 200 z nich pracuje właśnie w Chałupach, w gminie Świeszyno. To centrum technologii produkcyjnej, gdzie spawa się stal, aluminium, wykonuje się gięcie oraz tnie laserem. W 2018 roku HAKO Technology zakończyło budowę nowoczesnej hali produkcyjnej. To właśnie w niej znalazła się m.in. nowa linia do malowania proszkowego. 

    Malowanie z HAKO w skrócie

    • Pełna paleta RAL
    • Kompleksowa obsługa
    • Nowoczesna technologia 2 w 1
    • Klasa zabezpieczenia antykorozyjnego C5I
    • Maks. gabaryty detali: 600 × 200 × 160 cm / 500 kg
    • Mechaniczne i chemiczne przygotowanie powierzchni
    • Stacja do maskowania miejsc wolnych od farby
    • Indywidualne podejście do klienta
    • Najnowsze aplikatory firmy Gema
    • Profesjonalny proces pakowania
    • PN-EN ISO 9001:2015

    Linie lakiernicze, którymi dysponuje firma HAKO Technology, są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce. Wymagania techniczne dotyczące czasów cykli i wymiarów dla dużych i małych detali są bardzo różne, dlatego też malarnia składa się z dwóch oddzielnych linii malarskich z powszechnym zastosowaniem obróbki wstępnej, tunelu chemicznego, sekcji chłodzenia i pieców do utwardzania. Kabiny proszkowe, stacje maskujące i demaskujące są oddzielone ze względu na różnice w komponentach (wagi, warianty zawieszenia). Inne kluczowe wymagania to szybka zmiana koloru przy niskim ryzyku rozproszenia farby, bardzo dobre wykorzystanie energii całego systemu oraz optymalny czas postoju na stacjach wejściowych i wyjściowych. 

    To, co jest ważne dla klienta, który zleca polakierowanie detali, to fakt, że obie linie malarskie są bardzo elastyczne, mogą być napędzane z różną prędkością w zależności od dziennego zapotrzebowania. Zatem czas obróbki detali jest skrócony do minimum. 
    Zanim elementy trafią do lakierni, przechodzą przez proces mechanicznego przygotowania powierzchni (w śrutownicy automatycznej lub manualnie). Następnym etapem jest obróbka chemiczna, podczas której materiał jest odtłuszczany, przygotowywany chemicznie przed malowaniem oraz nakładana jest pierwsza warstwa ochronna (jej wysoka jakość zabezpieczenia antykorozyjnego osiągana jest dzięki nanotechnologii cienkowarstwowej wykorzystującej cyrkon). Kolejnym etapem jest proces zabezpieczania gwintów, tulei itp. Następnie detale malowane są nowoczesnymi aplikatorami proszkowymi firmy Gema. Stosowana jest technologia dwóch warstw, tj. warstwy podkładowej oraz głównej – nawierzchniowej, wykorzystując wszystkie standardowe kolory z palety RAL. Końcowym etapem jest stacja zabezpieczania gotowych wyrobów lakierniczych do transportu. 
    Jakość nakładanych powłok potwierdzana jest w regularnych badaniach w komorach solnych i testach klimatycznych.   

    Hako Technology
    m.koerner@hakotech.pl
    601 300 313, 502 699 735
    www.hakotech.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Pomaluj swój świat z HAKO
    Pomaluj swój świat z HAKO
    Pomaluj swój świat z HAKO
    Pomaluj swój świat z HAKO

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(129)/2021

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne