• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    ARTYKUŁY

    Aktualności i przegląd rynku

    Drewno

    ponad rok temu  10.09.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Sektor drzewny i meblarski ma za sobą kilka naprawdę dobrych lat. Przychody w branży rosły, podobnie jak rentowność. Firmy sporo inwestowały w automatyzację procesów produkcyjnych. A co czeka branżę w kolejnych latach? Odpowiedź będzie można zapewne znaleźć na targach DREMA, Furnica i Sofab 2019, które już dziś rozpoczynają się w Poznaniu i potrwają do 13 września. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska „Lakiernictwa Przemysłowego”. 

    Oprócz stoisk licznych wystawców, którzy reprezentują różne działy przemysłu drzewnego i meblarskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z kooperantami, współorganizuje różne wydarzenia branżowe. I tak „Lakiernictwo Przemysłowe” zaprasza na warsztaty praktyczne i teoretyczne z obróbki powierzchni drewna, które odbywać się będą na Poligonie Umiejętności, podczas tragów DREMA w Poznaniu (pawilon 3A, stoisko 67) od 10 do 13 września.

    – Jest to już czternasta edycja Poligonu – mówi Julian Ciesielski, organizator pokazów. – Staramy się we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi urozmaicać pobyt zwiedzającym targi i jedną z takich inicjatyw jest to wydarzenie. Tutaj można sprawdzić w praktyce urządzenia, systemy czy farby rożnych producentów, porozmawiać ze specjalistami z branży drzewnej oraz znaleźć ciekawe rozwiązania dla swoich przedsiębiorstw. W drugi dzień targów, 11 września odbędą wykłady o specjalnie dobranej tematyce. Po wykładach istnieje możliwość wzięcia udziału w dyskusji z prelegentami na stoisku czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe” nr 67 przy Poligonie Umiejętności. Będzie możliwość indywidualnego zadawania pytań oraz konsultacji.

    Tematyka wykładów:

    11.00
    Zastosowanie technologii biooczyszczania powietrza z LZO i odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych (KBT) w nowych gałęziach przemysłu (przemysł drzewny) 
    Prowadzący Damian Kasperczyk - Ekoinwentyka sp. z.o.o.
    Prezes, właściciel w firmie Ekoinwentyka Sp. z o.o., również wykładowca.
    Spośród ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery lotne związki organiczne (LZO) oraz odory reprezentują jedną z najważniejszych grup. 

    Podczas wykładu przedstawiona zostanie funkcjonalność opracowanej technologii, jej wysoki stropień redukcji LZO i odorów emitowanych do powietrza rzędu 99% przy zachowaniu wysokiej czystości ekologicznej prowadzonych procesów (brak emisji CO2, NOx). Opracowana technologia wyróżnia się niskimi nakładami inwestycyjnym, niskimi kosztami prowadzenia bioprocesu przy zachowaniu pełnej kontroli warunków jego prowadzenia, niską awaryjnością, długim okresem życia produktu oraz odnawialną florą bakteryjną. Technologia przeznaczona jest dla przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, które emitują LZO, jak również odory powstające w procesach produkcyjnych. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...