• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wyroby Lakiernicze

    ponad rok temu  03.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Już wkrótce w Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Europie, a przed negatywnym wpływem kapryśnej pogody zabezpieczy go wysokiej klasy system powłok proszkowych dostarczony przez AkzoNobel.

    Varso Tower, drapacz chmur mierzący 310 metrów budowany przez międzynarodowego dostawcę przestrzeni pracy HB Reavis, zdominuje panoramę stolicy Polski. Część zewnętrzna budynku zostanie pokryta elegancką czernią, która zostanie osiągnięta poprzez pokrycie okładzin i profili budynku bardzo wytrzymałą powłoką AkzoNobel Interpon D2525 w zachwycającym odcieniu Noir Sablé. Jednocześnie podkład Interpon Redox Plus będzie stanowić bardzo trwałą bazę.

    Razem z AkzoNobel jeszcze kilka wiodących na rynku firm zaangażowało się w ten projekt, m.in. Foster and Partners, światowej sławy firma architektoniczna, która stworzyła projekt budynku.

    – Praca nad tak prestiżowym przedsięwzięciem wspólnie z liderami w tej branży jest bardzo inspirująca – mówi Mattijn Klaver, dyrektor ds. sprzedaży na region Beneluksu w AkzoNobel Powder Coatings. – Obecnie klienci pragną połączyć efekt wizualny powłok ciekłych z właściwościami powłok proszkowych. Nasza seria Interpon D jest dostępna w szerokiej gamie modnych kolorów oraz wielu wykończeń powłok. Dodatkowo jest ona wysoce wytrzymała, a także łączy w sobie zrównoważony rozwój i korzyści ekonomiczne.

    W wieżowcu Varso Tower, który zostanie ukończony w 2021 r., znajdzie się taras widokowy, z którego będzie można podziwiać spektakularny widok rozciągający się na dynamicznie rozwijające się otoczenie.

    – Mamy już doświadczenie w dostarczaniu wiodących na rynku produktów dla obiektów architektonicznych na całym świecie, dlatego możliwość zaangażowania się w projekt Varso Tower bardzo nas cieszy – dodaje Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca AkzoNobel Powder Coatings. – Oznacza to, że każdy będzie mógł zobaczyć nasze zamiłowanie do farb.

    Dzięki systemowi Interpon wieżowiec będzie mógł wytrzymać trudne warunki atmosferyczne, takie jak promienie słoneczne, silne wiatry czy obfite deszcze. Będzie to również wzorzec zrównoważonego budownictwa, ponieważ żadna z powłok firmy nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC) ani toksycznych metali ciężkich. Co więcej, w 2015 r. AkzoNobel jako pierwszy dostawca powłok proszkowych na świecie uzyskała Środowiskową Deklarację Produktu (EPD), udowadniając tym samym nieustające zaangażowanie firmy w zapewnienie klientom zrównoważonych produktów.

    Więcej informacji znajduje się na stronie www.interpon.com.

    Artykuł na temat farby Interpon Redox przeczytasz w listopadowo-grudniowym numerze „Lakiernictwa Przemysłowego”.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...