• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(112)/2018

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  09.05.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 2

    sianet – materiały ścierne do różnych tworzyw i powierzchni 

    Powstający w procesie szlifowania pył szlifierski to jeden z głównych problemów w wielu warsztatach oraz halach produkcyjnych. Pył szlifierski w widoczny sposób zmniejsza efektywność materiałów ściernych, ponieważ pozostaje na powierzchni materiału i skutecznie go „zakleja”, nie pozwalając na pełne wykorzystanie znajdującego się na nim ziarna ściernego. 

    Zaklejone ziarna tracą właściwości ścierne, pył, który się między nimi osadza, skleja się, tworząc większe grudki, co z kolei może prowadzić do powstania tzw. efektu „pętelkowania materiału” i niepożądanych dodatkowych rys na obrabianej powierzchni. Materiał ścierny pokryty warstwą pyłu szlifierskiego nie nadaje się do dalszej pracy, a powierzchnia, na której pojawiły się niepożądane rysy, wymaga ponownego szlifowania. 
    Pył szlifierski unoszący się w pomieszczeniach lakierni może osiadać również na świeżo polakierowanych powierzchniach. Osiadanie może spowodować wtrącenia, które będą wymagały dodatkowej pracy w postaci pracochłonnej korekty lakieru, czasem może być ich tyle, że konieczne będzie ponowne lakierowanie całych elementów. 
    Unoszące się w powietrzu drobinki są tak lekkie i małe, że z łatwością mogą być wdychane do organizmu człowieka przez nos i usta. Jak widać, powstający w czasie różnorodnych prac szlifierskich pył jest bardzo niekorzystny, nie tylko ze względu na rosnące koszty przygotowania powierzchni, ale również ze względu na zdrowie pracowników.

    Biorąc pod uwagę negatywne skutki pyłu powstającego podczas szlifowania producenci materiałów ściernych zaczęli dążyć do opracowania nowej generacji technologii, uzyskując jak najwyższą jakość odpylania. Im skuteczniejsze jest odpylanie, tym bardziej ekonomiczny, tańszy i bezpieczny dla pracowników jest cały proces obróbki szlifierskiej.
    Producenci, chcąc zapewnić jak największą efektywność szlifowania i jak najmniejszą ilość pyłu pozostającego zarówno na materiale ściernym, jak i w otoczeniu, zaczęli wprowadzać nowe układy otworów, specjalne tarcze szlifierskie z komorami powietrznymi czy stosować specjalne warstwy stearynianu zapobiegające zaklejaniu ziarna.  Nowoczesne materiały ścierne są więc bardzo pożądanym elementem w procesie szlifowania. Do tej grupy niewątpliwie zaliczają się materiały na podłożu siatki.
    Specjalista w branży materiałów ściernych, szwajcarska firma sia Abrasives, obok wielu innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie materiałów ściernych na podłożu płótna, papieru czy folii, oferuje również dwie serie nowoczesnych materiałów na podłożu siatki 7900 sianet i 7500 sianet CER. 
    Otwarta struktura siatki, czyli tysięcy otworów, umożliwia efektywne usuwanie pyłu z całej powierzchni. Minimalizuje to zaklejanie materiału w czasie pracy, zwiększa żywotność i zapewnia pracę wolną od pyłu. Czyste środowisko pracy chroni zdrowie użytkowników, zwiększa bezpieczeństwo procesu oraz zapewnia idealne wykończenie powierzchni, bez niebezpiecznego „pętelkowania” czy niepożądanych dodatkowych rys.
    Brak zaklejania pozwala na wykorzystanie całego ziarna ściernego znajdującego się na powierzchni materiału. Optymalna lokalizacja każdego z ziaren uzyskana w specjalnym procesie nakładania nasypu oraz jego mocne związanie z podłożem gwarantuje wyjątkową trwałość i wysoką wydajność szlifowania materiału 7900 sianet i 7500 sianet CER. 
    Specjalnie opracowany i kontrolowany proces nakładania ziaren dba równocześnie, aby pętelki mocowania siafast na podłożu materiału nie zostały zanieczyszczone ziarnem ściernym. Ma to istotne znaczenie dla trwałości tarcz mocujących i klocków szlifierskich wykorzystywanych w czasie pracy.
    Podłoże siatki 7900 sianet i 7500 sianet CER, mimo otwartej struktury, jest bardzo mocne i elastyczne, łatwo dopasowuje się do wszystkich kształtów i zapewnia wysoką wytrzymałość na rozdarcia. sianet to materiał, który pasuje do każdego układu otworów odpylających i w dodatku bez problemu można go dopasować do każdej tarczy czy klocka szlifierskiego. 
    Poprzez zastosowanie różnego rodzaju ziarna oraz szerokiego zakresu gradacji, obie serie sianet w pełni odpowiadają potrzebom użytkowników na każdym etapie szlifierskim. Materiały sianet nadają się zarówno do szlifowania zgrubnego, jak i wykończeniowego różnych powierzchni. 
    Materiał ścierny sianet idealnie nadaje do wszelkiego rodzaju prac: do szlifowania lakieru, wyrównywania mas szpachlowych, podkładów wypełniających, żelkotów, tworzyw sztucznych, rozszlifowywania nierówności na skrajach obszarów szpachlówki i podkładu wypełniającego, a także do zeszlifowywania powłok i zanieczyszczeń, szlifowania wykończeniowego litego drewna, podkładu wypełniającego czy żelkotów. 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Przygotowanie: usuwanie lakieru i rozszlifowywanie zarysowań.
    Masy szpachlowe: kształtowanie, wyrównywanie i szlifowanie wykończeniowe.
    Podkład wypełniający: wyrównywanie i szlifowanie wykończeniowe.
    Materiały kompozytowe: wyrównywanie i szlifowanie wykończeniowe.
    Nakładanie nasypu. Optymalna lokalizacja ziarna dzięki specjalnemu procesowi nakładania nasypu.
    Mocowane siafast. Pętelki mocowania siafast na podłożu materiału nie są zanieczyszczone ziarnem ściernym.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 2(112)/2018

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne