• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(148)/2024

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  10.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Rys. 1. Kompletny system wielozbiornikowy T5

    Rys. 1. Kompletny system wielozbiornikowy T5

    Strona 2 z 3

    Claudio Puppi
    technik sprzedaży ALIT 
    Współpraca z firmą Sabiana SpA jest potwierdzeniem podejścia firmy ALIT do klienta i skuteczności systemu FASTRIP T5 MULTITANK. Po otrzymaniu wstępnego zapytania technicznego przeprowadzamy testy laboratoryjne i współpracujemy z klientem w celu zaprojektowania najlepszego rozwiązania systemowego dostosowanego do jego potrzeb.


    − Klient był zainteresowany alternatywą dla pirolizy, więc skontaktował się z nami − kontynuuje Claudio Puppi. − W laboratoriach ALIT przeprowadzono testy na hakach Sabiana, które wykazały, że ich usuwanie za pomocą METALSTRIP 2011 w temperaturze 80°C jest wykonalne. W związku z tym ALIT zaproponował wstępny projekt systemu do usuwania powłok FASTRIP T5 MULTITANK. Ta propozycja techniczna została później dopracowana w celu dopasowania do przestrzeni klienta, geometrii suwnicy, kosza i systemu podnoszenia, przy cennym wkładzie inżyniera Vincenzo Denti, dyrektora Sabiany, który przygotował obszar roboczy. 

    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    W kwietniu 2023 r. zainstalowano system FASTRIP T5 MULTITANK, a klient rozpoczął wewnętrzne regularne chemiczne usuwanie farby z haków. Zarządzanie tym procesem powierzono dr. Marco Colombo, chemikowi z Sabiana SpA.
    Zapytaliśmy Claudio Puppiego o szczegóły tego procesu: − Sabiana usuwa około trzech koszy haków tygodniowo, przy zmiennych czasach cyklu wahających się od minimum około dwóch godzin do maksymalnie około siedmiu godzin w przypadku haków z bardzo grubymi warstwami farby (rysunek 3) – wyjaśnia. − Używany produkt to METALSTRIP 2011 firmy ALIT TECHNOLOGIES SpA, utrzymywany w temperaturze 80°C.
    Po zbiorniku do usuwania powłok kosz jest przenoszony z suwnicy do zbiornika do płukania, gdzie najpierw odbywa się płukanie zanurzeniowe, a następnie natryskowe przy użyciu mobilnej pompy ALIT lub małej myjki ciśnieniowej podłączonej do tego samego zbiornika do płukania (rysunek 4).
    Minimalizuje to zużycie wody, szacowane na około 3 tys. litrów rocznie. Pomimo usuwania około 5 tys. kg haków rocznie, zużycie środka do usuwania powłok jest niskie i wynosi około 1500 kg rocznie. Liczby te w pełni usatysfakcjonowały klienta, który może teraz wewnętrznie przeprowadzać operacje zdejmowania powłok bez potrzeby:
    zarządzania logistyką wysyłki i odbioru haków do zewnętrznego usługodawcy zajmującego się usuwaniem powłok, co miało miejsce wcześniej;
    martwienia się o ryzyko kruchości termicznej haków, które było nieodłącznym elementem poprzedniego procesu pirolitycznego.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Rys. 2. Sabiana SpA, producent urządzeń do klimatyzacji pomieszczeń Źródło www.sabiana.it
    Rys. 3. Haki Sabiana pomalowane bardzo grubą warstwą farby
    Rys. 4. Płukanie natryskowe oczyszczonych haków w zakładzie klienta