• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 6(134)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  16.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Ulepszona jednostka sterująca SprayPackE 

    SprayPackE potwierdził już swoją pozycję jako podstawowe urządzenie wśród jednostek sterujących WAGNER i stanowi szczególnie przydatne rozwiązanie dla użytkowników, którzy przechodzą z ręcznej aplikacji proszkowej na powlekanie automatyczne. 

    Urządzenie może być wykorzystywane do łatwego i efektywnego sterowania automatycznymi pistoletami i systemami ruchu (manipulatorami) w połączonych kabinach proszkowych. Rozszerzenie funkcji oferuje teraz jeszcze większą elastyczność i możliwości zwiększenia wydajności. 
    Intuicyjna obsługa za pomocą centralnego ekranu dotykowego – w tym zmiana koloru farby za pomocą menu – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć błędów w obsłudze. Dotychczas można było sterować maksymalnie 20 pistoletami automatycznymi – od teraz urządzenie SprayPackE jest również dostępne z modułem rozszerzającym, który umożliwia podłączenie do 32 pistoletów. Użytkownicy mogą rozbudować istniejącą jednostkę sterującą SprayPackE o moduł rozszerzający wraz z aktualizacją oprogramowania, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Umożliwia to jeszcze większą elastyczność i wydajność. Wymagana ilość proszku może być ustawiona jednocześnie dla wszystkich pistoletów z podziałem na grupy (do ośmiu grup), a także indywidualnie.

    SprayPackE już od momentu wprowadzenia na rynek przekonuje do siebie inteligentnymi funkcjami, które pozwalają na znaczne oszczędności materiału i kosztów podczas lakierowania. Oprócz łatwej obsługi, automatyczna regulacja odstępu i wysokości, jak również regulacja głębokości poprzez parametry każdej receptury w znacznym stopniu przyczyniają się do wydajnej produkcji. Nanoszenie farby odbywa się wyłącznie, gdy detal znajduje się przed pistoletami, zaś odległość pomiędzy nimi może być odpowiednio optymalizowana. Efektem tego minimalizowane jest zużycie proszku, a wysiłek względem ręcznego aplikowania nieporównywalnie zmniejszony.
    Dzięki rozbudowie wyposażenia można jeszcze bardziej zwiększyć wydajność malowania. Poprzez interfejs MES (OPC-UA) dane dotyczące powlekania mogą być przekazywane do centralnego systemu sterowania klienta w celu dokumentacji i dalszego przetwarzania. Dotyczy to np. parametrów aplikacji, ruchu i receptur. Alternatywnie dane te mogą być również przetwarzane za pomocą platformy informacyjno-zarządzającej WAGNER COATIFY (COATIFY.light). Ta platforma IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) umożliwia stałe monitorowanie wydajności, pozwalając na optymalizację kosztów i jakości. Użytkownik ma zawsze pod ręką ważne dane dotyczące wydajności i może wykorzystać te informacje do podjęcia działań optymalizujących dostępność i produktywność systemu.

    Opcje konfiguracji

    SprayPackE – zalety w skrócie 

    • Szybka instalacja i indywidualna rozbudowa
    • Intuicyjna obsługa podłączonych komponentów za pomocą centralnego 7-calowego ekranu dotykowego
    • Wydajne i zasobooszczędne lakierowanie dzięki inteligentnemu sterowaniu automatycznemu
    • Wysoka jakość powłoki dzięki połączeniu ze sprawdzonymi elementami systemu WAGNER 

    WAGNER-SERVICE
    wagner-polska.com.pl

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 6(134)/2021

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne