• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  10.03.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Jednym z najpowszechniejszych urządzeń służących do aplikowania powłoki malarskiej wciąż pozostaje pistolet natryskowy. Od ponad 100 lat wykorzystuje się go do nakładania farby lub lakieru na różnego rodzaju powierzchnie. Wraz z rozwijającymi się technologiami lakierniczymi poszczególne urządzenia zaczęły charakteryzować się całkowicie nową budową oraz działalnością.

    Pistolet do malowania proszkowego składa się z wielu elementów, jednak najbardziej kluczowe są głowica rozpylająca, dysza oraz połączona ze spustem iglica. Poza tym musi on również posiadać ergonomiczną rękojeść zapewniającą operatorowi komfortowe wykonywanie pracy i zmniejszenie odczucia zmęczenia dłoni.

    Jakie elementy najczęściej się zużywają?

    Poszczególne modele pistoletów różnią się od siebie rodzajem oraz pojemnością zbiornika na farbę, a także kompresorem odpowiadającym za dostarczanie sprężonego powietrza. Znajduje się w nich również wiele części eksploatacyjnych, które powoli niszczeją poprzez kontakt z substancjami chemicznymi. Przy regularnej pracy dochodzi do konieczności wymiany uszczelek lub sprężyn. Wszelkie naprawy tego typu powinny być przeprowadzane w przystosowanych serwisach. Dzięki prawidłowemu użytkowaniu, czyszczeniu oraz odpowiednio częstej konserwacji można być pewnym, że

    pistolet do lakierowania proszkowego będzie sprawny przez bardzo długi czas. Wymieniane w sprzęcie części zawsze powinny być dedykowane do używanego modelu, ponieważ mają odpowiednią wielkość, kształt czy dodatkowe właściwości. Dzięki umieszczaniu w pistolecie nowych elementów eksploatacyjnych po ich zużyciu główny mechanizm wciąż pozostaje nienaruszony.

    Oryginalne części pistoletów do malowania proszkowego

    W serwisach zajmujących się naprawą urządzeń lakierniczych dostępne są części zamienne dedykowane konkretnym markom i modelom. W razie uszkodzenia którejś z części pistoletu natryskowego warto oddać go do naprawy w miejscu specjalizującym się w działaniu sprzętów danego producenta. Nawet przy wymianie uszczelek czy sprężyn muszą mieć one odpowiednie parametry.

    Pistolety do malowania proszkowego to urządzenia o skomplikowanej budowie, dlatego ich rozkręcenie czy wymiana poszczególnych, drobnych elementów wymaga szczegółowej wiedzy oraz precyzji. Aby po latach wciąż działały w pełni sprawnie wszelkie nowe części muszą pochodzić od oryginalnego producenta. Tylko przy pełnej sprawności wszystkich elementów budowy pistoletu natryskowego można być pewnym, że jego funkcjonalność przez lata pozostanie niezmienna.

    Więcej użytecznych porad związanych z malowaniem proszkowym znajdziesz TU

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...