• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 3(137)/2022

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  23.08.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    POMYSŁY Na biznes w niestabilnych czasach

    Energia biznesowych spotkań „face to face” powróciła na Międzynarodowe Targi Poznańskie z całą mocą. Hale wypełniły nowoczesne maszyny i roboty, nie brakowało rozwiązań przyszłości. Oferta blisko sześciuset wystawców bloku ITM INDUSTRY EUROPE zadziałała jak magnes. Wydarzenie odwiedziło 11 687 uczestników. To były cztery dni pełne innowacji, eksperckiej wiedzy i pomysłów na biznes w niestabilnych czasach. 

    Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego”, jak co roku, w Poznaniu przy swoim stoisku organizowała Poligon Umiejętności Lakierniczych, czyli pokazy lakierowania i obróbki powierzchni. Można było przyjrzeć się technologii malowania proszkowego oraz mycia przemysłowego i śrutowania. Dodatkowo można było uczestniczyć w wykładach branżowych. Prelegentom, uczestnikom, osobom zaangażowanym w przygotowanie pokazów i wszystkim odwiedzającym nasze stoisko serdecznie dziękujemy. 
    Bogata ekspozycja ITM INDUSTRY EUROPE 2022 pozwoliła poznać aktualne trendy z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu. Flagowa oferta targów to m.in.: obrabiarki do metali, narzędzia, automatyka przemysłowa, robotyka, metalurgia, odlewnictwo, spawanie i cięcie, obróbka powierzchni i lakierowanie, technologie addytywne, oprogramowanie, metrologia przemysłowa. Zaaranżowano także dwie wydzielone specjalnie strefy: Smart Factory oraz Strefę startupów.

    − Zarówno pandemia, jak i wojna bardzo mocno zmieniły układ relacji gospodarczych − mówił na inauguracji targów ITM INDUSTRY EUROPE Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP. − Świat dzisiaj w Polsce widzi miejsce, gdzie może znaleźć rzetelnego partnera, gdzie może znaleźć dostawcę i producenta wysokiej jakości produktów. To, co dzisiaj widzimy na stoiskach, na pewno za kilka lat znajdziemy w fabrykach.

    Szanse dla przemysłu 

    Pod hasłem „Rok wyzwań dla polskiego przemysłu” odbyła się edycja Kongresu Industry Next. Eksperci dyskutowali, z jakimi problemami mierzą się firmy działające w branżach przetwórstwa przemysłowego w kontekście perturbacji na rynku surowców. Przedstawiciele czołowych krajowych instytucji oraz organizacji tego sektora podjęli temat relokacji europejskiego przemysłu i związanych z nim szans dla polskich firm oraz nowych kierunków eksportowych. – Ostatnie lata i zmieniająca się rzeczywistość pokazały, że obecnie lepiej zamiast strategii 5-letniej przygotowywać 3-letnią – zauważył Stefan Życzkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. – Trzeba też bardzo umiejętnie operować kapitałem. Pamiętajmy jednak, że kryzys jest szansą, żeby zrobić coś inaczej.

    Z kolei Piotr Kryjom, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, zwracał uwagę na kwestie dbałości o środowisko naturalne. Przekonywał, że jednym z priorytetów dla firm sektora przemysłowego jest Zielony Ład. – Polskie firmy zostaną obarczone dodatkowymi obciążeniami administracyjnymi, ale dzięki temu przyczyniają się do większej dbałości o środowisko naturalne – stwierdził. 
    Wskazywano na problem cen energii, dostaw ze Wschodu oraz  kadr. Stefan Życzkowski przekonywał, że powinno się w pierwszej kolejności zadbać obecnie o dywersyfikację łańcucha dostaw, zwiększyć liczbę maszyn i automatyzować procesy produkcyjne, wprowadzając cyfrowe rozwiązania. Eksperci byli zgodni, że oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE pokazuje, jak bardzo te technologie się rozwinęły.
    – Naszym zadaniem jest namawianie przedsiębiorców do podejmowania ryzyka i wejścia na – wydawałoby się z pozoru – egzotyczne rynki – dowodził Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora Centrum Eksportu, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. – Są to często różnice kulturowe i inne rozumienie biznesu, ale to ogromna szansa. Konflikt w Ukrainie pokazał Polskę w innym świetle, bo świat zobaczył, jaką rolę nasz kraj odgrywa w tej wojnie. 
    Targi ITM INDUSTRY EUROPE trwały od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. W tym samym czasie odbywały się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST. 
    Znamy już datę następnej edycji wydarzenia. Największe w tej części Europy spotkanie przemysłu, targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się 30.05−2.06.2023. 

    Redakcja 
    redakcja@lakiernictwo.net

    GALERIA ZDJĘĆ

    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji
    Targi pełne inspiracji

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...