• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 5(115)/2018

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Sympozjum poświęcone było głównie zagadnieniom związanymi z nowoczesnymi technologiami lakierowania ciekłego.

    Sympozjum poświęcone było głównie zagadnieniom związanymi z nowoczesnymi technologiami lakierowania ciekłego.

    Strona 1 z 2

    O efektywnych i nowoczesnych technologiach lakierniczych na sympozjum firm Technilak oraz Eisenmann

    Po rocznej przerwie firmy Technilak oraz Eisenmann powróciły do organizacji szkoleń dla technologów lakiernictwa ciekłego. To były dwa dni spotkania wypełnionego fachową wiedzą wspartą wymianą doświadczeń, które odbyło się w urokliwym miejscu na szczycie góry w Targanicach koło Andrychowa. 

    Organizator Ryszard Paluch z firmy Technilak, wspólnie z Johannesem Ottem z Eisenmann, dbają o odpowiedni dobór i poziom wykładów, jak i kameralną atmosferę spotkań. Tak było i tym razem. Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum były efektywne i nowoczesne technologie lakiernicze, a w szczególności logistyka lakierowania, zastosowanie pomp, przygotowanie specyfikacji technicznej nowej lakierni, ale też znaczenie czystości lakierni, przygotowanie powierzchni przed malowaniem oraz innowacyjne technologie i wykorzystanie robotów lakierniczych. 
    O logistyce lakierowania, czyli odzysku lakieru przy zastosowaniu naboju czyszczącego i różnorodnych koncepcjach mówił Johannes Ott. – W wielu przypadkach lakierowania przemysłowego na mokro bardzo szybko wzrasta liczba klientów oczekujących stosowania różnych kolorów – mówił. – Dotyczy to w szczególności przemysłu samochodowego i jego poddostawców, gdzie duża liczba i częstotliwość zmian kolorów wymusiła wprowadzenie systemu odzysku lakieru. 

    Kolejne tematy dotyczyły innowacyjnej technologii koagulacji farb i lakierów ograniczającej biologiczną uciążliwość zapachową lakierni (Andreas Jung z Nalco), przygotowania powierzchni metodą czyszczenia suchym lodem (Oliver Vorle, ACP), nowej generacji zaworków do farby w pompach zębatych (Walter Kobel, Pomtava), robotyzacji procesów lakierniczych w celu podniesienia wydajności produkcji (Johannes Ott), zastosowania pomp membranowych (Gerd Lubberink, Timmer), chemicznego przygotowania powierzchni przed powlekaniem dla materiałów metalowych (Tomasz Stańczyk, Haug Chemie), specyfikacji technicznej nowej lakierni (Waldemar Zaczyk, Lakprogress), czystości w lakierni, która gwarantuje lepszą jakość lakierowania (Krystian Kowalski, Haug Chemie) oraz natryskowego przygotowania powierzchni przed lakierowaniem, myjek tunelowych i osuszania detali (Adam Gburek, AG-tech). 
    Po pierwszym dniu wypełnionym prelekcjami organizatorzy zadbali o element integracyjny, zapraszając na wspólną kolację, którą występem umilała kapela góralska.
    – W imieniu organizatorów sympozjum lakierniczego jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz prelegentom za udział – podsumowuje Ryszard Paluch, Technilak. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tegorocznego sympozjum, które zorganizowaliśmy po rocznej przerwie. Wydarzenie przebiegło sprawnie, było wypełnione interesującymi wykładami oraz integracyjnymi atrakcjami w pięknym miejscu na południu Polski. Już teraz zapraszamy na kolejne sympozjum lakiernicze, które odbędzie się 3-4 września 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.technilak.pl, gdzie w nowym roku pojawią się szczegółowe informacje. 
    Uczestnicy docenili wysokie kwalifikacje wykładowców, formę wystąpień i dobór tematyki, ale i sprawną organizację spotkania, które dzięki wspólnej biesiadzie pozwoliło na bliższe poznanie się i wymianę doświadczeń.                         

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fachowa wiedza poparta doświadczeniem
    Fachowa wiedza poparta doświadczeniem
    Fachowa wiedza poparta doświadczeniem

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...