• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia i relacje

    Drewno

    ponad rok temu  09.09.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Miejsce: Poznań

    Data rozpoczęcia: 10.09.2019

    Data zakończenia: 13.09.2019

    Strona 3 z 3

    W organizację IV Kongresu Meblarskiego, który odbędzie się 11 września, zaangażowała się Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, która od ponad 20 lat wspiera działalność polskiej branży meblarskiej. Aktualnie prowadzi projekty ogólnobranżowe, reprezentując przy tym interesy około 28 000 polskich przedsiębiorstw meblarskich, zatrudniających ponad 161 000 osób.  

    Eksperci zaproszeni na Kongres zaprezentują najciekawsze i najbardziej perspektywiczne światowe rynki dla producentów mebli, w tym m. in. Stany Zjednoczone, Kanadę, Indie, Chiny, Hongkong i Arabię Saudyjską. Dane firmy InfoCredit, partnera serwisu Strefa Wystawcy, potwierdzają, że warto inwestować w relacje i kontakty na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Stany Zjednoczone importują meble za ponad 72 mld USD rocznie, z czego zaledwie za 0,55 mld USD z Polski. To oznacza, że nasz udział w tym torcie to zaledwie 0,8 proc. Chiny importują meble za 3,7 mld USD rocznie, z czego za 202 mln zł z Polski (5,5 proc. importu) – wynika z danych InfoCredit. 

    Najbardziej perspektywiczne rynki dla polskich producentów mebli na tle naszych głównych partnerów handlowych

    Expo w Dubaju szansą
    Jan Szynaka, prezes OIGPM, podkreślał w ubiegłym roku na Dremie, że szansą na dalszy rozwój branży jest otwieranie nowych rynków dla produkowanych w Polsce mebli – jak np. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kraj ten importuje rocznie meble za 2,3 mld USD rocznie. W promocji Polski i krajowych producentów na Bliskim Wschodzie z pewnością pomoże pawilon na EXPO 2020 w Dubaju, którego wykonawcą będzie konsorcjum Grupa MTP – FM Aldentro. Pawilon będzie główną areną prezentacji o Polsce podczas Wystawy Światowej. Rekomendowane przez organizatorów tematy przewodnie ekspozycji to zrównoważony rozwój i mobilność. Polska nawiąże do nich w trzech wątkach tematycznych: Technologia, Współpraca międzynarodowa i Natura. Hasło polskiego Pawilonu to: „Creativity inspired by nature”.

    Eksperci podkreślają, że w ekspansji na nowe rynki nie możemy zapominać o naszych najbliższych partnerach handlowych. Niemcy kupują od nas meble za ponad 4,5 mld USD rocznie. Tu trudno będzie znacząco zwiększać dynamikę eksportu. Warto jednak zwrócić się na Wschód. Rosja, mimo ryzyk politycznych, zawsze będzie atrakcyjnym rynkiem (import mebli to 2,9 mld USD rocznie). Z kolei potentatem na rynku drewna i atrakcyjnym partnerem dla polskich firm jest Białoruś. Polska jest trzecim partnerem handlowym Białorusi wśród krajów Unii Europejskiej, po Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Polsko-białoruskie obroty handlowe po w 2018 r. osiągnęły wartość prawie 3,2 mld USD, w tym eksport 1,7 mld USD, a import ok. 1,4 mld USD. Białoruś jest jednym z głównych europejskich eksporterów drewna. Dlatego już pierwszego dnia bloku targów DREMA, Furnica i Sofab 2019 Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzi delegacja przedstawicieli białoruskiej administracji oraz przedsiębiorców, którzy będą rozmawiać z wystawcami i uczestnikami Dremy jak rozwijać biznes na rynkach wschodnich.

    Więcej informacji na stronach www.drema.pl www.furnica.pl www.sofab.pl

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...