• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 2(82)/2013

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    - Podczas podejmowania decyzji ważnym kryterium była właśnie opieka dostawcy, położenie geograficzne, stosunek ceny do osiąganych rezultatów, krótki trzymiesięczny czas dostawy oraz niezaprzeczalna reputacja wytwórcy systemu - dodaje Uli Lars Bögelein tłumacząc wybór systemu Universal 71C. - Dürr Ecoclean umożliwił nam dokonywanie obróbki powierzchni w ich własnym centrum technologicznym w czasie pomiędzy podpisaniem kontraktu a dostawą sprzętu na miejsce.


    1300wysmienite_003.jpg

    Komora myjąca zaprojektowana jest dla wsadów o wymiarach 670 mm długich, 480 mm szerokich i 300 mm wysokich. Wewnątrz komory oddziaływają ultradźwięki.


    Projekt wybiegający w przyszłość

    System obróbki powierzchni bazujący na węglowodorach działa w próżni. Łączy on w sobie wieloetapowy proces polegający na oczyszczaniu, płukaniu, odtłuszczaniu parowemu oraz suszeniu. Zawiera dwa zbiorniki do zanurzania, w których to odbywa się odtłuszczanie i dokładne oczyszczanie. Wysokowydajne oczyszczanie dyszami przy udziale ultradźwięków o mocy 11 watów na litr kąpieli pozwala na dokładną i efektywną nawet najbardziej skomplikowaną czynnościowo obróbkę powierzchni. - Spodziewamy się, iż w przyszłości wymogi związane z czystością powierzchni staną się jeszcze bardziej wygórowane, w szczególności jeśli chodzi o części dla motoryzacji - wyjaśnia Uli Lars Bögelein. - Posiadając nowoczesny system obróbki powierzchni, będziemy po bezpiecznej stronie wymagań, jakie przed nami stoją.

    Przyszłość projektu przejawia się również w możliwości wgrania do modułu sterującego dziewięciu niezależnych programów. Parametry jakimi możemy sterować to częstotliwość obrotów i ich prędkość podczas mycia, jak i suszenia, temperatura, nastawy ultradźwięków, jak również intensywność mycia w wielu płaszczyznach. Z tego też powodu obróbka każdej części może być "uszyta na miarę". - Obecnie korzystamy z czterech programów w zależności od stopnia zanieczyszczenia oraz od rodzaju metalu - dodaje menedżer produkcji. - Programy te w pełni spełniają nasze oczekiwania. Wpisaliśmy nawet program dla mycia plastikowych kontenerów, w których to transportowane są elementy podczas obróbki.


    1300wysmienite_004.jpg

    Podczas procesu łączenia materiałów elementy są zabrudzone olejem oraz drobinkami metalu. Wszystkie te zanieczyszczenia muszą być dokładnie usunięte.


    Technika osuszania elementów w próżni zapewnia dokładne odparowanie wilgoci nawet z najbardziej skomplikowanych geometrycznie elementów, tzn. z rantów, czy też ślepych zakończeń otworów. Zintegrowany system destylacji i filtracji usuwa z układu cząsteczki oleju oraz tłuszczu i rozkłada je na związki obojętne, co pozwala na korzystanie z jednej i tej samej kąpieli przez długi czas.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...