• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(92)/2014

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  15.11.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Uroczystość otwarcia lakierni w Janowie Lubelskim.

    Uroczystość otwarcia lakierni w Janowie Lubelskim.

    Strona 1 z 2

    Midroc Alucrom oddaje do użytku dwie nowoczesne lakiernie na mokro

    Nowa, w pełni zautomatyzowana linia lakiernicza stworzona dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego funkcjonuje już w firmie Midroc Alucrom w Bykowie pod Wrocławiem. To propozycja najnowocześniejszych rozwiązań dla wymagających klientów.

    Na uroczyste otwarcie zaproszono gości z Polski i zagranicy. Była to okazja do podziękowań zarówno klientom, jak i dostawcom urządzeń i technologii oraz pracownikom. Przede wszystkim jednak zaprezentowano  sposób, w jaki  pracuje nowa linia. – Jesteśmy częścią grupy Midroc Europe, której doświadczenie w branży pozwoliło nam na zbudowanie naszego know-how w zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju powierzchni – mówił Tomasz Gajek, dyrektor zarządzający firmą Alucrom Sp. z o.o. – Aby być bliższej naszych klientów i spełnić ich rosnące wymagania, inwestujemy w nowoczesne technologie lakiernicze, czego dowodem są dwie nowo otwarte lakiernie w tym roku.

    Dla automotive

    Najnowsza inwestycja w Bykowie spełnia rygorystyczne normy zarówno jakościowe, jak i środowiskowe, obowiązujące w branży automotive. Lakiernia mokra oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie przygotowania powierzchni oraz malowania ekologicznymi farbami ciekłymi. Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania aplikacyjne, które umożliwiają nakładanie powłok jedno- lub wielowarstwowych w systemie automatycznym. Linia obsługiwana jest przez wysoko wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w lakierowaniu przemysłowym, pracujący w sposób zgodny z najwyższymi standardami jakościowymi w zakresie produkcji dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Potwierdzeniem tego jest wdrażanie systemu ISO/TS.

    Automatyczna linia lakiernicza, zaprojektowana i wykonana przez firmę Tech-Mal Industry, umożliwia obróbkę detali o maksymalnych wymiarach: 2500 mm (długość), 600 mm (szerokość), 2500 mm (wysokość). Transport podwieszany Schierholz typu power&free (udźwig jednego zawiesia maksymalnie 400 kg) zapewnia przemieszczanie i obrót detali w fazie malowania. Elementy przed lakierowaniem poddawane są chemicznym procesom przygotowania powierzchni w technologii Oxsilan firmy Chemetall. – Rozwiązanie to zapewnia nam dużą elastyczność, ponieważ możemy poddawać obróbce chemicznej zarówno detale metalowe, jak i aluminium – mówi Damian Szałas, kierownik zakładu w Bykowie. – To bardzo ważne, zwłaszcza przy usługowym profilu firmy –  jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować i polakierować każdy detal. Poza tym, stosowanie tej technologii pozwala uzyskać wyższą efektywność przy niższych kosztach eksploatacji, gwarantując jednocześnie bardzo wysoką jakość. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż jest to proces przyjazny dla środowiska.
    Linia lakiernicza wyposażona jest w kabiny malarskie przeznaczone do natryskowego powlekania detali wodnymi farbami ciekłymi firmy Mankiewicz, które pozwalają obniżyć poziom emisji LZO. Zastosowany system epoksydowy Seevenax Schutzlack spełnia wszelkie wymagania przemysłu motoryzacyjnego. Został specjalnie zaprojektowany dla tej branży. Jest zatem odporny na działanie chemikaliów, ma wysoką odporność mechaniczną na uderzenia i duże właściwości antykorozyjne (testy 10 cykli VDA, 840 godzin w komorze solnej, średnia grubość powłoki 60 mikronów). Farba zapewnia bardzo dobrą przyczepność na wszelkich podłożach: stali, aluminium, żeliwie i stali galwanizowanej.
    Aplikacja odbywa się ręcznie lub automatycznie przy pomocy robota lakierniczego Fanuc o zasięgu 2,8 metra. System wyposażony jest w osprzęt firmy Wagner: urządzenie mieszająco-dozujące na bazie pomp zębatych, wykorzystujące do aplikacji dzwon wysoko rotacyjny wraz z systemem elektrostatycznego ładowania cząstek lakieru. System lakierniczy pozwala na dużą elastyczność w zakresie malowanych detali, m.in. przez zastosowanie wymiennego aplikatora i zapewnia dużą precyzję malowania, gwarantując trzykrotnie mniejsze zużycie farby niż podczas ręcznego malowania. Pistolet wysoko rotacyjny z dzwonem może zostać w szybki sposób zastąpiony przez niskociśnieniowy pistolet automatyczny HVLP+, co pozwala na malowanie przestrzennych elementów o skomplikowanych kształtach, takich jak silniki, konstrukcje stalowe itp. Zrobotyzowana aplikacja lakiernicza współpracuje z automatyczną kabiną malarską z filtracją mokrą.
    Wszystkie procesy, jak również przenośnik z transportem górnym power&free, sterowane są automatycznie i można je monitorować na każdym etapie. – Duża elastyczność zarządzania przepływem trawers, jak i możliwości wynikające z zastosowania nowoczesnych technologii obróbki powierzchni oraz rozwiązań aplikacyjnych, to wszystko gwarantuje sprawny przebieg pracy malarni, która ma duże możliwości produkcyjne – dodaje D. Szałas. – Jednocześnie jest energooszczędna i ekologiczna.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Nowa malarnia w Bykowie wykorzystuje zaawansowane technologie.
    Elementy, po trzy na jednej zawieszce, przed wejściem do myjki.
    Robot lakierniczy zapewnia precyzję, ekonomię i oszczędności w lakierowaniu.
    Zakład w Janowie Lubelskim.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...