• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydarzenia

    ponad rok temu  18.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Podczas targów EXPO-SURFACE w Kielcach

    W dniach 31 marca–2 kwietnia 2020 roku odbywać się będą XI Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE w Kielcach. Nasza redakcja po raz pierwszy podczas tych targów organizuje pokazy lakiernicze na żywo na różnych systemach do malowania, a dodatkowo 1 kwietnia odbywać się będą wykłady branżowe. Już dziś zapraszamy do zarezerwowania sobie czasu w ten dzień, by posłuchać ciekawych wystąpień specjalistów z branży obróbki powierzchni.

    Poniżej tematyka wykładów. W celu otrzymania bezpłatnej wejściówki na targi i wykłady skontaktuj się z organizatorem: julian.ciesielski@lakiernictwo.net.

    Użycie szczotek ściernych w procesach gratowania i załamywania krawędzi

    Prowadzący: Filip Krezymon, PolishStyl
    Od czterech zajmuje się wdrażaniem technologii szczotkowania, gratowania i zaokrąglania krawędzi. 
    Przybliżone zostanie stosowanie wymiennych szczotek ściernych w procesach obróbki metalu, jak odpowiednio dobrać materiał i wykonać obróbkę powierzchni.

    Sposoby pomiaru chropowatości powierzchni

    Prowadzący: Jerzy Kozłowski, SLV – GSI Polska Sp. z o.o. 
    Międzynarodowy inżynier spawalnik IWE, specjalista ds. zabezpieczeń antykorozyjnych; Frosio Inspector Level III, audytor systemów wg EN 1090, EN 15085, EN ISO 3834, EN ISO 9001, wykładowca kursów z zakresu spawalnictwa i antykorozji, wykładowca i koordynator kursów inspektorów antykorozji FROSIO.

    Profil powierzchni (chropowatość) – czy naprawdę wiemy co to takiego? Przedstawiony zostanie profil powierzchni w zabezpieczeniu antykorozyjnym. Omówimy ważność właściwego określenia parametrów chropowatości w specyfikacji systemu zabezpieczenia antykorozyjnego. Przedstawimy wymagania w stosunku do profilu powierzchni oraz metody jego pomiaru i oceny. Wymagania odniesiemy do zapisów w przedmiotowych normach dotyczących antykorozji. Odniesiemy się także do nowych metod nieujętych dotychczas w normach, np. pomiar profilu 3D. Przedstawimy również wpływ profilu na proces pomiaru grubości warstw antykorozyjnych. Omówimy sprzęt do pomiaru i oceny profilu oraz zasady jego nadzorowania. 

    Chemiczna obróbka powierzchni. Mity i fakty 

    Prowadząca: Ewa Maślankiewicz, Instytut Mechaniki Precyzyjnej

    Wieloletni pracownik IMP w Warszawie, gdzie pracowała przy badaniach nad obróbką powierzchni. Twórczyni kilkunastu patentów preparatów do obróbki metali, które później zostały wdrożone w wielu zakładach w całej Polsce. Jest to osoba z wielką wiedzą w tej dziedzinie, na pewno autorytet w Polsce w temacie fosforanowania.
    Prelekcja będzie obejmowała aktualne tematy obróbki powierzchni, czyli przygotowanie powierzchni, ochrona środowiska, procesy technologiczne. 

    Rozwiązania dla czystego powietrza 

    Prowadzący: Paweł Tarnawski, Zeller Gmelin
    Od 1998 roku pracuje w branży lakierowania przemysłowego. W swojej karierze zajmował się technologiami przygotowania powierzchni przed lakierowaniem proszkowym i ciekłym, lakierowaniem elektroforetycznym, chromowaniem dekoracyjnym, a także utrzymaniem ruchu lakierni. Obecnie reprezentuje niemiecką firmę Zeller Gmelin, producenta środków chemicznych, olei i smarów na pozycji regionalnego kierownika sprzedaży i serwisu technicznego dla procesów lakierniczych.

    Przedstawi sposoby oczyszczania powietrza w systemach lakierniczych, media płuczące jako ekonomiczne preparaty ułatwiające czyszczenie i redukcję LZO. Wykład zawierać będzie odniesienia do dyrektyw oraz praktyczne informacje dla osób zajmujących się lakierowaniem.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...