• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(48)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.07.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 13 minut

    Strona 1 z 7

    Urządzenia do mokrej obróbki strumieniowo-ściernej powierzchni stają się obecnie coraz bardziej interesującymi w praktyce przygotowywania powierzchni przed pracami antykorozyjnymi oraz przy konserwacji i renowacji powłok lakierniczych w terenie otwartym, naprawach zbiorników, przy remontach statków i platform wiertniczych, urządzeń do produkcji, magazynowania i transportu ropy i produktów petrochemicznych, stacjach paliw, renowacji powłok urządzeń przemysłu chemicznego, renowacji budynków, pomników, zabytków, usuwania graffiti, usuwania starych poziomych znaków drogowych, szorstkowania powierzchni farb przed nakładaniem następnych powłok.

    Urządzenia te są w pełni ekologiczne, ponieważ ograniczają pylenie na stanowisku pracy i ograniczają ilość odpadów produkcyjnych. Uzyskuje się zmniejszenie pylenia o 90% przy prostym zwilżaniu ścierniwa, a oczyszczarki operujące mokrym ścierniwem, obniżają pylenie o 95%. Mokra obróbka powierzchni przyczynia się do usuwania wszelkich zanieczyszczeń powierzchniowych, a w szczególności soli rozpuszczalnych zawierających jony chlorkowe, siarczanowe oraz kationy żelazowe (jeśli woda zawiera odpowiedni poziom ich stężeń). Jony te są główną przyczyną szybkiego powstawania korozji podpowłokowej, podczas ich eksploatacji w ciężkich atmosferach korozji: morskiej, przemysłowej, zanurzenia w wodzie morskiej i słodkiej oraz w glebie. Oczyszczanie powierzchni na mokro urządzeniami posiadającymi atesty przeciwwybuchowe, przy właściwym uziemieniu tych urządzeń i obiektów czyszczonych, eliminuje niebezpieczeństwo iskrzenia ścierniw podczas obróbki strumieniowo-ściernej powierzchni, jak ma to miejsce przy suchej lub mechanicznej obróbce metali. Podobnie dzieje się z powstawaniem ładunków elektryczności elektrostatycznej. Woda, jako doskonały przewodnik ładunków elektrycznych, nie pozwala przy prawidłowym uziemieniu na powstawanie ładunków elektryczności statycznej (elektryzować się) na powierzchniach ziaren ściernych i powierzchniach stykających się ze ścierniwami, będącymi w szybkim ruchu, jak to ma miejsce w nie uziemionych wężach ścierniwa i u wylotu dyszy przy suchej obróbce powierzchni strumieniowo-ściernej przeważającej większości ścierniw (poza garnetem) i przy użyciu narzędzi ściernych (szlifierek, polerek). Ta właściwość pozwala na stosowanie mokrych technologii w strefach zagrożonych wybuchem, pod warunkiem, że wykonanie urządzeń i urządzenia towarzyszące posiadają atesty przeciwwybuchowe.

    Zastosowanie wody do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni jest też zalecane do bezpiecznego usuwania farb miniowych i chromianowych, azbestu i powierzchniowych skażeń promieniotwórczych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...