• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(71)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.05.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2



    Ze względu na pokrywanie wysokich detali, konieczne było zamontowanie podestów podnoszonych mechanicznie, sterowanych przez pracownika napylającego farbę proszkową.


    Malarnia posiada dwie 2-stanowiskowe kabiny proszkowe (pierwsza do nakładania powłoki antykorozyjnej, druga do nakładania powłoki dekoracyjnej). Ze względu na pokrywanie wysokich detali, konieczne było zamontowanie podestów podnoszonych mechanicznie, sterowanych przez pracownika napylającego farbę proszkową. Z uwagi na lakierowanie dużych elementów, lakiernia posiada dużą wydajność, a napylanie następuje metodą elektrostatyczną. Elementy pokryte warstwą farby antykorozyjnej trafiają do pieca w celu utwardzenia. Po opuszczeniu pieca schłodzone elementy trafiają transportem pionowym do kolejnej kabiny, gdzie nakładana jest warstwa dekoracyjna. Kabina do nakładania farby nawierzchniowej wyposażona została w cyklon oraz filtr końcowy pozwalający na odzysk proszku, a tym samym na minimalizację ilości odpadów. Najczęściej wykorzystywany kolor to RAL 8028, a jedną z marek producenta farb jest firma Jotun. Detale po napyleniu farby nawierzchniowej są kompletowane na przesuwnicy z drugiej strony kabiny, skąd trafiają do pieca dwukomorowego gazowego, gdzie następuje powtórne utwardzanie. Optymalnie zaprojektowany transport podwieszany pozwala na zwiększenie przepustowości lakierni, umożliwiając dowolność konfiguracji produktów poddawanych malowaniu, skracając tym samym czas ich przebywania na stanowisku.



    Stanowisko odmuchu konstrukcji po śrutowaniu.


    Dzięki nowej inwestycji ilość malowanych elementów wzrosła z 40 do 55 gotowych jednostek drzwiowych. Należy jednak pamiętać, że 1 malowany element to nie to samo co 1 sztuka drzwi. Na drzwi składa się wiele lakierowanych elementów, np. drzwi dwuskrzydłowe: ościeżnica, 2 skrzydła, 2 lub 4 panele drzwiowe. W tej chwili w malarni na jednej zmianie pracuje trzech lakierników oraz czterech pracowników na przygotowaniu do lakierowania, w tym 1 osoba obsługująca śrutownicę.



    Kabina do nakładania farby nawierzchniowej wyposażona została w cyklon oraz filtr końcowy pozwalający na odzysk proszku.


    Stosowane przez nas materiały pochodzą od renomowanych producentów krajowych i europejskich, akceptowanych przez naszych klientów. Wszystkie zastosowane rozwiązania w zakresie lakierni zaproponowane przez firmę Ekomal okazały się strzałem w dziesiątkę. Posiadana linia już na etapie projektowania została dopasowana do profilu prowadzonej działalności, co obecnie znajduje odzwierciedlenie podczas realizacji zadań produkcyjnych.

    Maciej Gorczyca

    OPEUS

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(71)/2011

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne