
Coraz licznej firmy z branży lakiernictwa przemysłowego przyłączają się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Informowaliśmy już o tym, że producent farb proszkowych Eko-Color przekazał środki finansowe na rzecz bytowskiego szpitala oraz o akcji szycia maseczek dla szpitala w Gniewie, którą zainicjowali pracownicy producenta farb antykorozyjnych Alma Color.
Warto wspomnieć o kolejnych firmach, które oferują pomoc. I tak decyzją właścicieli firmy NOVOL, producenta farb i lakierów, przekazano 500 tys. na potrzeby oddziału zakaźnego Szpitala Miejskiego w Poznaniu. – W tym trudnym dla wszystkich czasie wierzymy, że razem możemy więcej – informuje NOVOL. – Oprócz wcześniejszej pomocy rzeczowej wpłacamy środki pieniężne. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu, wyposażenia i środków ochrony osobistej dla personelu. Zachęcamy wszystkie firmy, które mogą i chcą pomóc do włączenia się do akcji.
Rzeczową pomocą, o której wspomniano, to przekazanie 5000 rękawic i 75 kombinezonów, które trafiły już do lokalnych służb opieki zdrowotnej.
Paletę ze środkami higienicznymi ofiarował szpitalowi zakaźnemu w Szczecinie kolejny producent farb i lakierów ciekłych – Grupa CSV. – Mamy nadzieję, że przydadzą się w codziennej walce jaką toczą nasze dzielne służby medyczne – zaznaczono w komunikacie.
Firma Auto-Color Witkowscy S.J. (właściciel sklepu internetowego dlalakierni.pl) przekazała rękawiczki nitrylowe szpitalom w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Bytomiu i Siedlcach. – Drodzy lekarze, pielęgniarki, pracownicy służby zdrowia dziękujemy za Waszą heroiczną walkę o zdrowie pacjentów – podziękowano i wystosowano jednocześnie apel do przedsiębiorców. – Przyłącz się i pomóż placówkom medycznym! Nie jesteś z branży medycznej, ale może masz zasoby, żeby wesprzeć ludzi na co dzień walczących z epidemią na pierwszej linii - każdy gest ma znaczenie, wszystkie ręce na pokład – zaapelowali pracownicy firmy Auto-Color Witkowscy.Z pomocą rusza też PTAK Warsaw Expo, organizator wystaw i targów branżowych, który intensyfikuje działania na rzecz walki z koronawirusem. – Jesteśmy po pierwszych rozmowach z polskim rządem i rozpoczynamy produkcję maseczek ochronnych na znaczącą skalę – poinformowano w komunikacie. – Produkcja będzie mieć miejsce w obiekcie PTAKA w Rzgowie, planujemy również zaangażować do tego projektu zainteresowane szwalnie z całej Polski. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do kontaktu z nami i podjęcia wspólnych działań w ramach produkcji maseczek ochronnych.
Firma czeka na kontakt ze strony zainteresowanych szwalni pod adresem: a.wieder@warsawexpo.eu.Ale to nie jedyna forma pomocy ze strony PTAK Warsaw Expo. Zarząd jest gotowy przeznaczyć swoje hale wystawowe pod Warszawą na szpital polowy. – W przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa możemy przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych – deklaruje Tomasz Szypuła, prezes zarządu PTAK Warsaw Expo. – Posiadamy sześć hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. mkw., na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie.