• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  13.02.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    AkzoNobel opracuje rewolucyjną technologię zapobiegania zanieczyszczeniom, która wykorzystuje diody emitujące światło ultrafioletowe (UV-LED). To pionierskie rozwiązanie, wykorzystujące technologię opracowaną przez firmę Royal Philips, będzie miało zastosowane na powierzchniach znajdujących się pod wodą, aby wyeliminować wzrost porastania.

    Łącząc najnowsze osiągnięcia firmy AkzoNobel w zakresie ochrony powierzchni i przyczepności z wielkimi możliwościami Royal Philips w dziedzinie oświetlenia UV-LED i elektroniki, obie firmy dążą do stworzenia ekonomicznie opłacalnego rozwiązania w zakresie zapobiegania zanieczyszczaniu powierzchni podwodnych.

    Innowacja zintegruje diody emitujące światło UV w systemie warstw ochronnych, które pozwolą emitować światło UV z powierzchni warstwy, zapewniając całkowite zapobieganie akumulacji porostów biologicznych na powierzchni np. statków.

    Rozwiązanie wolne od biocydów zapewni przełomową wydajność i całkowicie zapobiegnie zanieczyszczeniom kadłubów statków i łodzi. Całkowita kontrola zarastania biologicznego stanowi znaczną korzyść ekonomiczną i środowiskową.

    – W naszej inicjatywie dotyczącej zrównoważonej aktywności przeciwporostowej badamy i opracowujemy alternatywy dla rozwiązań opartych na substancjach biobójczych – powiedział Oscar Wezenbeek, dyrektor firmy AkzoNobel ds. farb i lakierów morskich oraz ochronnych. – Ten rozwój jest dowodem stałej koncentracji na dostarczanie naszym klientom przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

    Pomimo złożoności tego projektu, AkzoNobel jest przekonany, że trudności zostaną przezwyciężone i ostatecznie oczekuje, że technologia całkowicie zrewolucjonizuje przemysł kontroli zanieczyszczeń. Początkowo nacisk zostanie położony na aplikacje dla statków, jachtów i nieruchomości przybrzeżnomorskich, ale projekt może zostać rozszerzony o inne powierzchnie zagrożone problemami zarastania biologicznego.

    – Ten unikalny projekt jest w pełni zgodny z ciągłym skupieniem się AkzoNobel na innowacjach – wyjaśnia Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Starając się, poprzez farby i lakiery, nie tylko chronić i czynić świat bardziej kolorowym, ale także uczynić funkcjonalnymi powierzchnie, aktywnie poszukujemy komplementarnych technologii i partnerów do wprowadzenia innowacji.

    AkzoNobel już od dawna specjalizuje się w opracowywaniu trwałych farb i lakierów morskich, wprowadzając w 1996 roku, pierwszą w przemyślę antybakteryjną warstwę przeciwporostową Intersleek. Jak zapewnia AkzoNobel, od tego czasu powłoka Intersleek pomogła armatorom zaoszczędzić ponad 3 miliardy dolarów na paliwie oraz 32 miliony ton na CO2.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne