Producent lakierni przemysłowych

Firma Ekomal powstała w 1994 roku. Elementarnym profilem działalności naszego przedsiębiorstwa jest projektowanie i produkcja wysokiej klasy urządzeń lakierniczych oraz kompletnych obiektów lakierniczych dla przemysłów m.in. motoryzacyjnego, elektromaszynowego, meblowego, a także wszystkich rodzajów przemysłu, w których wymagane jest nanoszenie powłok zarówno ochronnych, jak i dekoracyjnych.

Nasza propozycja obejmuje szeroki asortyment produktów, sprzedajemy m.in. lakiernie proszkowe, kabiny malarskie, suszarki, urządzenia do przygotowywania powierzchni oraz kompletne linie lakiernicze. Zakres naszych usług obejmuje nie tylko wykonawstwo tego rodzaju urządzeń. Podejmujemy się również modernizacji i adaptacji już istniejących obiektów lakierniczych.

Produkowane przez nas urządzenia projektowane są zgodnie z indywidualnym zamówieniem, a więc skrojone na miarę Państwa potrzeb. Wykorzystywanie najnowszych technologii oraz wieloletnie doświadczenie kadry technicznej są gwarancją jakości i niezawodności wytwarzanych przez nas maszyn. Zapewniamy profesjonalne i fachowe doradztwo w zakresie doboru najlepszych dla Państwa rozwiązań.

Wszystkie produkowane przez nas urządzenia spełniają surowe wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają deklarację zgodności jej wykonania z obowiązującymi obecnie przepisami i normami.

Serdecznie zapraszamy do siedziby naszej firmy, gdzie uzyskacie Państwo wyczerpujące informacje rozwiązujące Wasze problemy.

Marian Zabiegała
Agata Michałek
Piotr Michałek

Wybrana oferta

Wentylacja lakierni konstrukcji stalowych:

  • Rozwiązanie wydzielenia lakierni z przestrzeni istniejącej hali, dające możliwość korzystania z suwnicy.
  • Możliwość zwentylowania nieograniczonej wielkościowo przestrzeni, a tym samym lakierowanie dużych gabarytowo elementów.
  • Konfiguracja lakierni dostosowywana pod indywidualne potrzeby klienta.

Linia lakierowania ciekłego

Linia lakierowania ciekłego zderzaków kolejowych. Na zdjęciach kabina z filtracją suchą i suszarka komorowa.
Linia wyposażona w trzy pętle automatycznego transportu technologicznego.
Dwie pętle transportu na wózka podłogowych , obsługujące kabinę z filtracja suchą z odciągiem poziomym  poprzez ścianę, doposażoną we wciągnik , oraz kabinę z odciągiem podpodłogowym.
Trzecia pętla  transportu  - transport górny zmechanizowany obsługujący komorę lakierniczą z odciągami podpodłogowymi.
Elementem spinającym transporty i kabiny jest  suszarka komorowa zlokalizowana w środku linii.

Automatyczna linia lakierowania ciekłego siłowników.

Lakiernia wyposażona w automatyczną myjkę komorową natryskową wraz ze stacją uzdatniania ścieków, suszarkę po myciu, dwie kabiny z filtracja suchą (do lakierowania podkładowego i nawierzchniowego ) wraz z tutelami podsuszania i suszarką.
Detale transportowane są za pomocą przenośnika z ruchem zmechanizowanym oraz dodatkowym elementem obrotu detalu w kabinach .
Obok zautomatyzowanej linii znajduje się dodatkowa kabina do lakierowania detali większych , nietypowych.

Lakiernia proszkowa elementów maszyn rolniczych.

Lakiernia wyposażona w komorę śrutowniczą,  kabinę proszkową zamkniętą z zespołem filtracyjnym i cyklonem do szybkiej zmiany kolorów, piec do polimeryzacji i system transportu podwieszonego krzyżowego o dużej nośności,  spinającego wszystkie urządzenia lakierni

Zautomatyzowana linia lakierowania ciekłego zanurzeniowego detali dla kolejnictwa

Zautomatyzowana linia lakierowania ciekłego wkładów kominkowych

Producent lakierni przemysłowych

Agata Michałek
marketing@ekomal.com.pl
604 935 918

Urbanice 13C
98-300 Wieluń
tel. 43 843 31 54
tel. kom. 602 314 779, 604 935 918

E-mail:
marianz@go2.pl
marketing@ekomal.com.pl
technologia@ekomal.com.pl
www.ekomal.pl