Partner w branży farb proszkowych

IGP Pulvertechnik jest pionierem w branży farb proszkowych. Pierwszy zakład produkcyjny powstał w Szwajcarii już w 1968 roku. Firma oferuje klientom wysokiej jakości rozwiązania systemowe m.in. dla architektury, przemysłu, transportu i podłoży wrażliwych na ciepło (MDF, różne gatunki drewna itd.). 
Nazwa IGP niezmiennie oznacza jakość, bezpieczeństwo i niezawodność – wartości, które przynoszą Klientom liczne korzyści. IGP to innowacyjne i ekonomiczne systemy farb proszkowych o własnościach dopasowanych do aktualnych potrzeb rynku – powłoki antybakteryjnie, niskotemperaturowe, wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i wiele innych rozwiązań. Klienci mogą liczyć na wsparcie zarówno przed, jak i po sprzedaży farby. W ofercie znajdują się wysokiej jakości usługi, w tym doradztwo techniczne, szkolenia i opracowywanie indywidualnych wzorców kolorów. Wizja IGP to współpraca oparta na partnerstwie między Klientami, pracownikami i dostawcami. Ciągłość kontaktów i bezproblemowa współpraca wzdłuż całego łańcucha wartości są w firmie kwestią priorytetową. Wieloletnia współpraca stanowi centralny element modelu biznesowego IGP, ponieważ partnerstwo przyczynia się do stabilności i toruje drogę nowym pomysłom. Każdy osobisty kontakt daje możliwość wymiany wiedzy i pomysłów, budowania nowych relacji i realizacji wspólnych celów.
Troska o środowisko naturalne to wspólny cel i odpowiedzialność społeczna – IGP przyjmuje tę odpowiedzialność poprzez energooszczędną produkcję, minimalizację odpadów oraz trwałe, energooszczędne, farby proszkowe, które nie zawierają rozpuszczalników. W kwietniu 2014 r. firma IGP, jako pierwszy producent farb proszkowych, wprowadziła międzynarodowe deklaracje środowiskowe produktu (EPD = Environmental Product Declaration) zgodnie z ISO-Typ-III w oparciu o normę ISO 14025, ISO 14040 oraz europejską normę DIN EN 15804. W marcu 2020 roku firma IGP Pulvertechnik Polska przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – organizacji mającej na celu wzmocnienie fundamentów budownictwa zrównoważonego w Polsce. 
IGP to jakość, innowacja i bezpieczeństwo – Państwa partner w branży farb proszkowych. 

Wybrana oferta

IGP-DURA®care 

To innowacyjny produkt firmy IGP Pulvertechnik AG o szerokim działaniu antymikrobiologicznym. Powłoki IGP-DURA®care zapewniają trwałą i skuteczną ochronę przed mikrobiologicznym skażeniem powierzchni powlekanych farbami proszkowymi.

IGP-DURA®vent 51 

Została specjalnie opracowana do stosowania na odgazowujących podłożach metalowych, takich jak stal ocynkowana lub odlewana, co pomaga uzyskać powłokę z mniejszą ilością pęcherzy i perforacji, bez konieczności żmudnego wygrzewania obrabianych elementów.

IGP-HWFclassic 591T Parkour 

To rozwinięcie sprawdzonej serii produktów IGP-HWFclassic 591T o drobnej strukturze na bazie nasyconych żywic poliestrowych i utwardzaczy niewymagających deklaracji. Przeznaczona do zastosowań architektonicznych wymagających wyjątkowej odporności na działanie warunków atmosferycznych.

Partner w branży farb proszkowych

IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2B | 96-321 Siestrzeń
+48 22 6900200 | igp-powder.com