Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  2 miesiące temu  09.08.2018, ~ Administrator   

  Inspekcja wież mostu Golden Gate w San Francisco – pierwsza taka szczegółowa kontrola w 80-letniej historii budowli – ujawniła stal i beton w dobrym stanie, adekwatnym do wieku przęsła.

  Ten jeden z najsłynniejszych mostów świata przechodził inspekcję, która miała ocenić stan stalowych wież i betonowych fundamentów (ich skorodowanie). Inspektorzy stwierdzili defekty farby na około 12,5 procent powierzchni południowej wieży i około 4,5 procent wieży północnej. Odkryto, że południowa wieża ma korozję na około 7 procentach jej powierzchni, czyli około 1800 metrów kwadratowych, podczas gdy północna wieża miała rdzewiejące i strukturalne defekty tylko na 2 procentach jej powierzchni.
  Cała stal na obu wieżach została oceniona jako „dobra” lub „zadawalająca”. Dobry stan określa się jako brak rdzy lub odprysków farby. Stan zadawalający jest definiowany jako powierzchnia z „piegowatą rdzą” oraz niewielką korozją i miejscami korozji, która została zatrzymana w wyniku działań podejmowanych w ramach wcześniejszych prac konserwacyjnych. Korozja, mimo że rozpowszechniona w niektórych częściach południowej wieży (szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich), nie była uważana za szczególnie poważną, zwłaszcza że znaczna jej część dotyczyła detali architektonicznych, a nie konstrukcji stalowej mostu. Inspektorzy uznali również, że betonowe pomosty są w ogólnie dobrym stanie, z obszarami rozwarstwiania i odpryskiwania.
  W planach jest naprawa elewacji obu wież oraz oczyszczanie i malowanie południowej wieży nad i pod jezdnią. Farba z niej zostanie usunięta do gołej stali poprzez obróbkę strumieniowo-ścierną, a konstrukcja przygotowana do pomalowania za pomocą systemu trzywarstwowego.

  Źródło: PaintSquare

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Stan wież mostu Golden Gate oceniony jako dobry
  Stan wież mostu Golden Gate oceniony jako dobry
  Stan wież mostu Golden Gate oceniony jako dobry

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony