Szukaj

  ARTYKUŁY

  TEMAT MIESIĄCA

  Farby dekoracyjne

  2 miesiące temu  26.11.2020, ~ Administrator   

  13 listopada FFiL Śnieżka S.A. po raz drugi wyłoniła 10 szkół, którym pomoże stworzyć pracownie laboratoryjne marzeń. Zwycięzcy otrzymają pieniądze na zakup wyposażenia oraz materiały do odnowienia pomieszczeń.

  W drugiej edycji „Koloratorium” wzięły udział 164 szkoły podstawowe i zespoły szkół z całej Polski. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie zagadek chemicznych, przeprowadzanie eksperymentów, tworzenie prac literackich i plastycznych na wybrany temat, a w finale – nakręcenie filmu promującego grę planszową „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Konkurs trwał od grudnia ubiegłego roku i mimo ograniczeń związanych z pandemią odbył się bez większych przeszkód: przygotowane filmy stanowiły kolaż ujęć nakręconych przez poszczególnych uczniów.

  Do finału konkursu zakwalifikowało się 30 szkół, z których jury wyłoniło 10 zwycięzców. Pod uwagę brane były m.in. kreatywność pomysłu na film, zaangażowanie i własny podkład muzyczny. Miejsca 1-3 zajęły szkoły podstawowe w Szóstce, Kostrach i Jamnicy. To im przypadła główna nagroda: po 30 tys. zł na zakup wyposażenia laboratorium chemiczno-biologicznego. Miejsca 4-6 przypadły szkołom w Kluczach, Przedmieściu Dubieckim i Dąbiu (po 15 tys. zł), a miejsca 7-10 – szkołom w Luzinie, Jodłowej, Czernicu i Brzeźnicy (po 10 tys. zł).

  Konkurs, a właściwie program społeczny „Koloratorium” został zorganizowany już po raz drugi. Jego hasło „Poznawaj i zmieniaj świat!” wyraża przekonanie organizatorów, że każde dziecko ma żyłkę detektywistyczną. A rywalizacja ma mu pomóc odkryć ową naturalną ciekawość i przekuć ją na naukową pasję.

  Nagrodzone prace konkursowe można obejrzeć na stronie internetowej: www.koloratorium.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony