• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    ARTYKUŁY

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydarzenia

    ponad rok temu  09.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Żywa dyskusja, ciekawe wnioski i przemyślane rekomendacje – tak w kilku słowach można podsumować premierowy odcinek cyklu ITM_talks. Druga edycja spotkania, które odbędzie się 8 września, zapowiada się równie interesująco. Weźmie w nim udział m.in. dobrze znany w Dolinie Krzemowej Adam Drewniany, były wiceprezes Tesla Motors. Podczas jesiennej dyskusji omówione zostaną kwestie dot. robotów autonomicznych oraz sytuacji w przemyśle po pandemii.

    Już po wakacjach, tj. 8 września 2020 r. w studio TV Grupy MTP gościem specjalnym drugiego odcinka cyklu ITM_talks będzie Adam Drewniany, ekspert, innowator, m.in. były wiceprezes Tesla Motors, dostawca rozwiązań dla firmy Intel, Johnson & Johnson czy Applied Materials.
    Pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks spotkało się z dużym zainteresowaniem osób związanych nie tylko z przemysłem i logistyką. Poruszane bowiem kwestie, takie jak cyberbezpieczeństwo i transformacja cyfrowa polskich firm, wzbudzają duże zainteresowanie w różnych branżach.

    Jak Polska radzi sobie z transformacją cyfrową?

    Dyskusja rozpoczęła się od nakreślenia sytuacji polskich przedsiębiorstw w kontekście wdrażania rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0. Katarzyna Nosalska z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości zauważyła, że w Polsce funkcjonują już firmy, które prezentują światowe standardy w kwestii wdrażania rozwiązań z obszaru przemysłu 4.0 m.in. w tworzeniu zespołów ds. transformacji cyfrowej, nowych stanowisk, jak np. liderzy czy menedżerowie ds. transformacji cyfrowej.

    Mimo to przedstawicielka FPPP określiła obecne tempo cyfryzacji firm jako „umiarkowanie niewystarczające”. Ekspertka dodała także, że adaptacja rodzimych firm do poziomu 4.0 odbywa się poprzez wdrożenia jednostkowe, które wynikają z bieżących potrzeb przedsiębiorstw oraz upatrywania w nowych rozwiązaniach wzrostu produktywności lub zmniejszenia kosztów: – Zauważamy brak podejścia strategicznego do zmiany cyfrowej, przemysłu 4.0, który przecież obejmuje nie tylko produkcję, ale cały łańcuch wartości i jego usieciowienie, o czym często zapominają przedsiębiorcy. Jako Fundacja staramy się promować szerokie i strategiczne podejście do procesu transformacji cyfrowej na naszych stronach i bezpośrednich spotkaniach. Przed nami jednak dużo pracy, szczególnie w kwestii uświadamiania korzyści wynikających z wdrażania nowych technologii
    – podsumowywała Katarzyna Nosalska.

    Michał Jaworski z Microsoft Polska podzielił zdanie prelegentki, mówiąc, że Polska jest na początku transformacji cyfrowej. Jego zdaniem w naszym kraju widać jednak duży potencjał, o który trzeba zadbać. – Polska jest znakomitym miejscem do budowania innowacji. Biorąc pod uwagę popyt, ekosystem firm oraz dużą liczbę informatyków w naszym kraju, możemy myśleć o stworzeniu bardzo dobrego hubu innowacji zarówno dla naszych wewnętrznych celów, jak i eksportu na zewnątrz – tłumaczył przedstawiciel Microsoft. – Rozwój w stronę data centers, które będą rozlokowane na całym świecie, a jednocześnie coraz bliżej ostatecznego użytkownika jest kluczem do dalszego rozwoju.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...