Szukaj

  ARTYKUŁY

  Wydarzenia i relacje

  Antykorozja

  6 miesięcy temu  15.11.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 4

  EUROCORR to największa europejska konferencja korozyjna organizowana corocznie przez Europejską Federację Korozyjną (EFC) w kraju członkowskim, przy współudziale krajowego stowarzyszenia będącego członkiem EFC. Wydarzenie to przyciąga co roku członków międzynaro­dowego środowiska korozyjnego z całej Europy, a od paru lat również z pozostałych kontynentów. W tym roku kongres EUROCORR zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Korozyjne. Do Krakowa w dniach 9-13 września przybyła rekordowa liczba uczestników – ponad 1400 osób z 73 krajów: prelegentów, słuchaczy, wystawców, w tym wiele młodych osób z całego świata.

  Program konferencji, poza referatami zgłoszonymi przez uczestników, obejmował referaty plenarne i wprowadzające, spotkania wszystkich 23 grup roboczych Europejskiej Federacji Korozyjnej specjalizują­cych się w poszczególnych dziedzinach korozji i warsztaty specjalnie zaplanowane na daną edycję konferencji. W tym roku program obejmował 586 referatów (w tym 7 plenarnych) wygłaszanych równolegle w 14 sesjach i 171 posterów. Swoje osiągnięcia prezentowało na stoiskach 47 wystawców.

  Sesjom referatowym i posterowym towarzyszyły kursy: „Painting control training for future inspectors” przeprowadzony przez Michała Jaczewskiego z firmy Tikkurila, „Electrochemical methods of corrosion research for non-electrochemists” przeprowadzony przez Andrzeja Królikowskiego z Politechniki Warszawskiej i „Microbiological corrosion: fundamentals and advanced techniques”, który prowadziła Pierangela Cristiani, Ricerca sul Sistema Energetico – RSE SpA, Institute of Biomolecular Chemistry – CNR, Italy oraz warsztaty: „The perspectives on sustainable building and products – challenges and opportunities. Anticorrosion in sustainable building industry”, zorganizowany przez Iwonę Gajecką z Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego i Michała Piaseckiego z ITB, w których wzięli udział m.in. Josefina Lindblom, przedstawicielka komisji Unii Europejskiej (EC DG ENV),  Sven Olof Ryding, prezydent europejskiej Eco-Platform i Rafał Schurma, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Buildings Council PLBC).

  Jak przystało na Kraków, kongres rozpoczął się hejnałem mariackim, potem obrady otworzyli: Agnieszka Królikowska – prezydent kongresu, prezes Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego i Damien Féron – prezydent EFC. Po ceremonii otwarcia wręczono przyznawane corocznie nagrody.

  Europejski Medal Korozyjny otrzymał prof. Kemal Nisancioglu z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii (NTNU) za całokształt pracy naukowej, jak również za długoletnią współpracę z Federacją, wkład w organizację kongresów EUROCORR i w pracę grup roboczych „Surface Science and Mechanisms of Corrosion and Protection” i „Corrosion Education”. Profesor wygłosił referat plenarny pt. „External and internal segregations in localized corrosion of aluminum alloys”. 

  Medal pamięci profesora Leo Cavallaro z Uniwersytetu w Ferrarze (Cavallaro Medal) otrzymał prof. Gordon Timothy Burstein z Uniwersytetu w Cambridge. Referat plenarny prof. Bursteina nosił tytuł „Aspects of long-term corrosion prediction and unpredictable behaviour”. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony