Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  8 miesięcy temu  09.02.2018, ~ Administrator   

  PPG otworzyło laboratorium badawczo-rozwojowe farb i lakierów przeznaczonych do drewna w zakładzie w Springdale, w Pensylwanii (USA). Zajmuje się ono opracowywaniem przemysłowych farb i lakierów do produktów wykonywanych z drewna, takich jak podłogi, drzwi, szafki kuchenne, stolarka budowlana.

  Laboratorium zatrudnia chemików, techników i stylistów koloru oraz jest wyposażone w najnowsze technologie mieszania, kontrolowania oraz w technologię analityczną. Kevin Braun, wiceprezes PPG Industrial Coatings Americas powiedział, że nowe laboratorium rozszerza zdolność PPG do wprowadzania innowacji i transferu technologii z zakresu farb i lakierów do drewna na inne podłoża, takie jak guma, czy winyl.

  – Istnieją trzy główne czynniki wpływające na rozwój lakiernictwa w segmentach produktów drewnianych – wyjaśnia Braun. – Są nimi zróżnicowanie palety kolorów i estetyka, trwałość produktu oraz zwiększona wydajność procesu w celu kontrolowania kosztów produkcji. Poprzez połączenie tych możliwości nasi pracownicy mogą szybko przystosować postęp technologiczny do wszystkich rodzajów farb i lakierów.

  W laboratorium kładziony będzie nacisk na zrównoważone ekologicznie technologie lakierowania drewna. Obejmują one farby i lakiery ultrafioletowe (UV), które po nałożeniu nie emitują praktycznie żadnych lotnych związków organicznych (LZO), farby i lakiery wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe oraz produkty specjalne, takie jak lakiery utwardzane wiązką elektronów (EB).

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony