Szukaj

  ARTYKUŁY

  Wydarzenia i relacje

  8 miesięcy temu  08.11.2018, ~ Administrator   

  Po czterech udanych dniach 25. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach EuroBLECH 2018 dobiegły końca. Aż 56 301 gości z całego świata przybyło do Hanoweru, aby zapoznać się z najnowszymi innowacjami i technologiami cyfrowymi w zakresie obróbki blach oraz zainwestować w nowe maszyny produkcyjne. Na tegorocznej imprezie zaprezentowało się łącznie 1507 firm z 40 krajów.

  – Na targach panowała wspaniała atmosfera. Wystawcy i goście byli w doskonałych nastrojach. Wielu wystawców zaprezentowało w tym roku jeszcze więcej efektownych stoisk. Pokazali oni bardzo dużo nowych maszyn i innowacyjnych rozwiązań, a wielu z nich ponownie prowadziło prezentacje na żywo na stoiskach targowych – powiedziała Evelyn Warwick, dyrektor targów EuroBLECH, w imieniu organizatora Mack Brooks Exhibitions, po czym dodaje: – W ciągu dwóch lat nastąpił znaczny postęp technologiczny. Wielu wystawców pokazało, jak dobrze branża jest przygotowana do cyfryzacji i w jaki sposób można wykorzystać te nowe technologie w środowisku produkcyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wyników EuroBLECH 2018, ponieważ w porównaniu z poprzednimi targami przyciągały one stale wysoką liczbę gości przez wszystkie cztery dni. Dlatego targi EuroBLECH 2018 miały rekordową powierzchnię wystawową 89 875 metrów kwadratowych oraz wielu odwiedzających, co oczywiście wynika z rozwoju branży. Wielu wystawców poinformowało o pozytywnych wynikach sprzedaży.

  Na tegorocznych targach 58% odwiedzających pochodziło spoza Niemiec. Oznacza to dalszy wzrost gości z zagranicy o 4%. Wstępne wyniki ankiety targowej wykazały, że 37% gości przyjechało na targi EuroBLECH spoza Niemiec, co oznacza wysoką frekwencję gości z zagranicy. Kraje, z których pochodziło najwięcej gości, to oprócz Niemiec również Włochy, Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Turcja, Indie, Wielka Brytania, Polska, Austria i Belgia.

  Znaczna większość odwiedzających to przedstawiciele branży (73%), natomiast pozostali goście to reprezentanci warsztatów oraz firm handlowych i usługowych. Najważniejsze segmenty, które reprezentowali gości, to inżynieria, blachy i produkty, konstrukcje stalowe i aluminiowe, branża motoryzacyjna oraz jej dostawcy, inżynieria elektryczna, produkcja żelaza, stali i walcarek oraz technologie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

  Wstępne wyniki przeprowadzonej ankiety potwierdzają, że zarówno wystawcy, jak i odwiedzający byli bardzo zadowoleni z tegorocznych targów EuroBLECH. Uczestnicy chwalili kompletność i międzynarodowy asortyment prezentowanych produktów oraz jakość stoisk wystawowych, a także dużą liczbę demonstracji procesów cyfrowych na żywo. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z kwalifikacji oraz międzynarodowego charakteru publiki z dużym odsetkiem osób będących decydentami. Przyznali również, że nawiązali bardzo wiele nowych kontaktów biznesowych. Ponad 70% wystawców stwierdziło jeszcze na miejscu, że zamierza wystawić swoje produkty na kolejnych targach EuroBLECH, które odbędą się w dniach 27–30 października 2020 r. na terenie targów w Hanowerze.

  Więcej informacji na temat EuroBLECH oraz nowe filmy i zdjęcia z targów można znaleźć na stronie wydarzenia: www.euroblech.com

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony