Szukaj

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  3 miesiące temu  21.06.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Niezawodne instalacje demineralizacji wody

  EUROWATER posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji długowiecznych stacji uzdatniania wody o wysokiej niezawodności działania i niskich kosztach eksploatacyjnych, także do lakierni przemysłowych. Wybór urządzenia jest uzależniony od zastosowania, jakości wody surowej oraz zużycia wody uzdatnionej. 

  Woda zdemineralizowana – bez wstępnego oczyszczania

  Demineralizacja jest to usunięcie z wody rozpuszczonych cząstek za pomocą procesu wymiany jonowej. Urządzenie demineralizujące nie wymaga specjalnego oczyszczania wody na wlocie w celu osiągnięcia wysokiej jakości wody zdemineralizowanej. Jednostki te wykorzystuje się do produkcji wody procesowej, wody do płukania, do zasilania kotłów parowych oraz do innych zastosowań.

  Rozwiązania indywidualne 

  Gama produktów obejmuje szereg standardowych urządzeń w różnych rozmiarach z przepływem do 60 m 
  sześc./h. Modułowa konstrukcja sprawia, że możliwe jest dostosowanie rozwiązania do indywidualnych wymagań wody zdemineralizowanej. W ten sposób całkowite koszty eksploatacji ograniczane są do minimum. 

  Kontrola jakości

  Sterowany jakościowo demineralizator jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ w pełni wykorzystuje swój potencjał. Produkcja wody zdemineralizowanej jest automatycznie zatrzymywana kiedy przewodność wody przekroczy granicę jakości. Wtedy inicjowany jest proces regeneracji. Kiedy przewodność spadnie poniżej wyznaczonej granicy jakości, system automatycznie wznowi pracę.

  Miernik przewodności 

  Jeśli istnieją surowe wymagania dotyczące zawartości krzemionki w wodzie uzdatnionej, demineralizator musi być sterowany przez miernik przewodności w taki sposób, aby regeneracja następowała zgodnie z określoną zdolnością jonowymienną. Zdolność obliczana jest w taki sposób, aby regeneracja następowała przed przekroczeniem zawartości dwutlenku węgla i krzemionki w wodzie uzdatnionej. 

  Ciągłe zużycie wody

  Jeśli jest potrzeba ciągłej dostawy wody uzdatnionej, dwa demineralizatory można połączyć w zestaw duplex. W ten sposób jeden demineralizator pracuje, a w tym czasie drugi jest regenerowany. Istniejące już demineralizatory można zawsze rozszerzyć do zestawu duplex.

  Jakość wody

  Demineralizator normalnie produkuje wodę o jakości 2-20 µS/cm. Podczas regeneracji przeciwprądowej wartość ta może spaść do 0,1-5 µS/cm. Jeśli woda uzdatniona ma mieć niższą przewodność, konieczne jest dalsze uzdatnianie, które odbywa się w mieszanym złożu jonowymiennym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie przewodności na poziomie <0,06 µS/cm.

  Cyrkulacja

  Niskie zużycie wody lub okres przestoju może powodować wzrost przewodności wody uzdatnionej i konieczność regeneracji stacji. Aby uniknąć tych niepożądanych efektów, demineralizatory wyposażone są w ciągły wewnętrzny obieg cyrkulacyjny.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Orurowanie może być wykonane z takich materiałów, takich jak PVC, PP i PVDF.
  Optymalne rozwiązania

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony