Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  10 miesięcy temu  08.12.2017, ~ Administrator   

  ŠKODA AUTO kładzie kamień węgielny pod nową lakiernię w głównym zakładzie w Mladá Boleslav w Czechach. Firma zainwestuje 214,5 mln euro w nowy budynek i stworzy do 650 nowych miejsc pracy. Oczekuje się, że lakiernia rozpocznie działalność najwcześniej w czerwcu 2019 roku.

  – Budowa nowej lakierni w Mladá Boleslav to ważna inwestycja w przyszłość naszego przedsiębiorstwa – powiedział Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki. – Popyt na pojazdy ŠKODA rośnie na całym świecie i nieustannie pracujemy nad zwiększeniem mocy produkcyjnej w naszych istniejących zakładach. W nowej lakierni wdrażamy liczne innowacje ekologiczne, które znacząco zminimalizują wpływ procesu malowania na środowisko.

  Kilka dni ŠKODA AUTO ogłosiła, że od 2020 r. będzie budować modele zasilane wyłącznie przy pomocy baterii w głównym zakładzie w Mladá Boleslav. Zarówno produkcja pojazdów elektrycznych bezemisyjnych, jak i dodatkowe możliwości lakiernicze podkreślają długoterminowy rozwój ŠKODY AUTO oraz konsekwentne skupianie się na technologiach przyjaznych środowisku.

  Zatrudniając do 650 pracowników, nowy obiekt będzie działać na trzy zmiany i będzie malował 600 karoserii dziennie. Wraz z istniejącą lakiernią zdolność malowania w głównym zakładzie w Mladá Boleslav wzrośnie do 2700 karoserii dziennie.

  Lakiernia ta będzie jedną z najnowocześniejszych fabryk w całej Europie. Wiele etapów produkcji będzie wykonywanych przez roboty. Proces lakierowania będzie wieloetapowy. Łącznie pięć warstw farby spowoduje, że warstwa lakieru będzie miała grubość około 100 μm. Lakierowane mają być samochody w 15 kolorach, w tym metalicznych i perłowych.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony