Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  Raport

  6 miesięcy temu  08.02.2019, ~ Administrator   

  Globalny rynek powłok proszkowych ma wzrosnąć w CAGR (skumulowany roczny wskaźnik wzrostu) o 6,75% do 2023 roku, osiągając wielkość 12,7 miliarda euro. Rosnące zapotrzebowanie na powłoki proszkowe w wielu sektorach, w tym motoryzacyjnym, ogólnym przemyśle i architekturze, zwiększy wzrost rynku w okresie prognozy.

  Proszek jest polimerem termoplastycznym lub termoutwardzalnym i staje się popularną alternatywą dla systemów powłokowych opartych na rozpuszczalnikach. W 2017 r. wielkość rynku farb proszkowych wyniosła 8,57 mld euro, a jego przewidywany poziom wyniesie 12,7 mld euro do 2023 r.

  Azja i Pacyfik: najszybciej rozwijający się region

  Region Azji i Pacyfiku jest największym i najszybciej rozwijającym się regionem światowego rynku farb proszkowych, zarówno pod względem wielkości, jak i wartości. Przewiduje się wzrost regionu z 4,6 mld euro w 2017 r. do 7,06 mld euro do 2023 r., przy CAGR na poziomie 7,38. Wzrost rynku w regionie wynika głównie z wysokiego tempa wzrostu gospodarczego, po którym następują intensywne inwestycje w przemyśle motoryzacyjnym, AGD, przemyśle ogólnym, architektonicznym i meblarskim.

  Z populacją około 4,5 miliarda ludzi w około 35 krajach, region stanowi prawie jedną trzecią globalnego produktu krajowego brutto (PKB) mierzonego w kategoriach parytetu siły nabywczej (PPP). Ponadto różne firmy przenoszą swoje jednostki produkcyjne do tego regionu ze względu na niski koszt produkcji i bliskość rynków wschodzących, takich jak Indie, Indonezja i Malezja. Również imigracja światowych producentów samochodów i rosnąca aktywność w branży budowlanej w tym regionie przyczyniają się do wysokiego wzrostu przychodów na rynku farb proszkowych w regionie Azji i Pacyfiku.

  Termoutwardzalne powłoki proszkowe dominują

  Powłoki proszkowe są podzielone na dwa główne systemy powlekania, a mianowicie na systemy termoplastyczne i termoutwardzalne na bazie żywicy. Termoutwardzalne powłoki proszkowe są wykonane z żywicy termoutwardzalnej, utwardzacza, pigmentu, wypełniacza i dodatków. Termoplastyczna powłoka proszkowa wykonana jest z żywicy termoplastycznej, pigmentu, wypełniacza, plastyfikatora i stabilizatora. Termoutwardzalne powłoki proszkowe to najbardziej preferowana technologia powłok proszkowych do zastosowań przemysłowych; głównie zastosowanie żywic epoksydowych i poliestrowych. Epoksydy są preferowane ze względu na ich ogólne właściwości fizyczne, podczas gdy poliestry wykazują lepsze właściwości związane z zastosowaniami na zewnątrz. Składnik żywiczny w preparacie w znacznym stopniu decyduje o właściwościach przetwarzania i końcowego zastosowania danej powłoki proszkowej.

  Lakierowanie proszkowe zrewolucjonizowało przemysł wykończeniowy, zapewniając doskonałe, trwałe i przyjazne dla środowiska powłoki, szczególnie w przypadku powlekania produktów metalowych, takich jak urządzenia, części samochodowe, artykuły sportowe i inne podobne produkty.

  Cały artykuł można znaleźć w grudniowym numerze European Coatings Journal.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony