Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia i relacje

  7 miesięcy temu  13.09.2018, ~ Administrator   

  Dobiegł końca drugi dzień bloku targów DREMA, Furnica i Sofab. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora obróbki drewna. Zdecydowanie na większości stoisk można było usłyszeć: to był bardzo dobry dzień!

  Blisko 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim prezentuje w 9 pawilonach rozwiązania związane z obróbką drewna, przemysłem meblarskim i tartacznym, energią z drewna. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna - wyjątkowa przestrzeń do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym.

  W środę, 12 września – drugi dzień targów DREMA, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń i zaplanowanych atrakcji. Odbyła się konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, zorganizowana przez Magazyn Biomasa, podczas której zostały omówione m.in. tematy przetwarzania i spalania biomasy, rozwój rynku pelletu i zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać przetwórcy drewna. Oprócz możliwości wysłuchania interesujących prelekcji, odwiedzający targi przez cały okres trwania targów mają okazję porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Rady Pelletu, a także z producentami biomasy i technologii do jej przetwarzania. Na stoisku nie brakuje też ofert producentów kotłów i palników pelletowych, a także wytwórców drzewnego granulatu. Również ciekawe okazały się wykłady w ramach Poligonu Umiejętności Lakierniczych, przedstawione przez specjalistów branży obróbki materiałów z drewna. W strefie przez wszystkie dni targowe działa interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, która daje szansę na przetestowanie nowoczesnych rozwiązań w praktyce. Aby przybliżyć tematykę bezpieczeństwa w procesie projektowania, budowy i użytkowana maszyn, firma RaControl przygotowała cykliczne seminaria, które odbywają się codziennie w pawilonie 3 o godz. 12.30. Program został ukierunkowany na osoby zajmujące się polityką bezpieczeństwa oraz bieżącą oceną parku maszynowego w przemyśle drzewnym i meblarskim, a wystąpienia odbywają się pod hasłem: „Przemysł drzewny i meblarski - bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”. W drugim dniu targów miał miejsce Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”. Tegoroczne spotkanie liderów krajowego przemysłu meblarskiego odbyło się pod hasłem „Globalne standardy – globalna konkurencja”. Odwiedzający teren targowy mogli także wziąć udział w B2B Wood Meetings – spotkaniach kooperacyjnych, których celem jest prezentacja firm i kojarzenie partnerów biznesowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wciąż wydarzenia: DREMA Tools, Studio na żywo Dom i Drewno z transmisją live na kanał YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej, warsztaty z zakresu kreowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, wystawa DREMA Design, Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu, Drema Dzieciom z dwoma fabrykami na żywo, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ oraz ekspozycja prac konkursowych Wyczarowane z Drewna czy Starcie Mistrzów.

  Targi DREMA, Furnica i Sofab potrwają do piątku, 14 września. Serdecznie zapraszamy do Poznania! Także na stoisko „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Poligon Umiejętności Lakierniczych w pawilonie 3A.

  Więcej informacji: www.drema.pl

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ jaroaletenrówny 1 5 miesięcy temuocena: 100%  ZNAM TEGO GOSCIA CO POKAZUJE PASTĘ POLERSKĄ,RÓWNY GOŚĆ I SZEFA MA FAJNEGO:::)))
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony