Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Kolorymetria

  5 miesięcy temu  30.11.2018, ~ Administrator   

  Oddział BASF Coatings stworzył platformę cyfrową, która zapewnia projektantom OEM bazę fotorealistycznych, wirtualnych kolorów samochodowych.

  Wirtualna paleta kolorów BASF obejmuje wszystkie aspekty lakieru pojazdu, w tym opalizujące kolory i efekty połysku. Przenosząc te odcienie na swoje własne modele samochodów, projektanci OEM mogą praktycznie wyświetlać sugerowany odcień i uzyskać realistyczne wrażenie odcieni i efektów na gotowym pojeździe we wczesnej fazie rozwoju. Projektanci OEM nie muszą już polegać wyłącznie na próbkach fizycznych, które są specjalnie malowane i wysyłane do oceny. To znacznie przyspiesza i doskonali cały proces projektowania kolorów. Platforma oferuje również inne innowacyjne funkcje, takie jak bezpośrednie porównywanie różnych odcieni w grupie kolorów, co ułatwia wybór odpowiedniej barwy.

  Ponad 600 kolorów dla samochodów

  BASF współpracuje z prawie wszystkimi producentami samochodów na rynku i obecnie produkuje ponad 600 kolorów na rynek europejski. Jednocześnie stale rozwijane są nowe trendy. Wachlarz produktów jest teraz skanowany za pomocą kamer. Ilość uzyskanych danych jest przetwarzana przy użyciu złożonego modelu obliczeniowego i sprawdzana za pomocą wiedzy kolorymetrycznej BASF w celu zapewnienia autentyczności. Następnie producenci mogą uzyskać dostęp do obszernych danych o kolorach na platformie wirtualnej i wyświetlać je na różnych zapisanych formularzach 3D lub obiektach CAD własnych modeli.

  Wirtualne trójwymiarowe kształty samochodów

  W początkowej fazie BASF po raz pierwszy zaprezentuje swoją wirtualną gamę kolorów producentom w regionie EMEA. Oprócz cyfrowej platformy, klient może odkryć technologię w showroomie w Color Design Studio Europe w Münster. Firma BASF opracowała również specjalne, wirtualne, trójwymiarowe kształty samochodów, aby jak najbardziej realistycznie odwzorować kolory i efekty kolorystyczne. Podobnie jak założone przez firmę BASF kopuły - specjalne obiekty prezentacyjne do wyświetlania kolorów samochodowych - wirtualne kształty symulują różne warianty nadwozia. Aby ocenić, jak dobrze ton barwy pasuje do ogólnej koncepcji, projektanci OEM mogą wybrać formy różnych klas pojazdów do wizualizacji kolorów.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony