• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Wydanie nr: 5(115)/2018

    Artykuły branżowe

    Drewno

    ponad rok temu  14.10.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Gwarantowana jakość polerowanych powierzchni oraz seryjna powtarzalność

    Mimo wielu prognoz o schyłku w rynku meblarskim powłok o wysokim połysku, nadal cieszą się one olbrzymim  zainteresowaniem. Odpowiedzią na gotowe automatyczne rozwiązania z zakresu produkcji jest oferta firmy ICA Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem maszyn polerskich Coner.

    Maszyna odpowiada za zmniejszenie nakładów pracy i eliminuje wiele problemów, które często polegają na znormatyzowaniu produkcji. Zwyczajowo bowiem problemem jest powtarzalność jakości połysku oraz sam proces polerowania. Nie bez znaczenia w cyklu jest udział człowieka. Oprócz powtarzalności należy również kłaść silny nacisk na dokładność oraz precyzję, która jest bardzo istotna w procesie produkcji.
    Odpowiedzią na potrzebę rynku było opracowanie maszyny, która jest zautomatyzowana, a sam proces wymaga jak najmniejszej ingerencji człowieka przy dużej powtarzalności. Warto przy tym wspomnieć, że urządzenie to reakcja na potrzeby klientów. Chociaż bywa również i tak, że osoby, które nigdy nie polerowały, stawiają swoje pierwsze kroki właśnie na tego rodzaju maszynach.

    Podstawowe warunki polerowania zostały oparte o możliwość istotnej regulacji w zakresie czasu polerowania, siły docisku, prędkości obrotowej czy chociażby tak istotnego elementu polerowania do danego punktu krawędzi, zwyczajowo zwanych marginesami. Wszystkie te i inne istotne parametry możemy dowolnie konfigurować.
    Opracowujemy przy tym własny indywidualny cykl w oparciu o twardość lakieru, kolor czy pożądany połysk. Co ciekawe, urządzenie polerskie z powodzeniem może działać jako szlifierka bądź brylanciarka, co zdecydowanie wyróżnia maszynę na tle produktów konkurencji. Najistotniejszym elementem pozostaje jednak udział człowieka, sprowadzony w tym przypadku do minimum. Niewątpliwą zaletą pozostają wręcz kompaktowe wymiary urządzenia i możliwość polerowania różnych kolorów przy szybkiej zmianie nośnika (w tym przypadku zwyczajowym medium polerskim bywa zalecana gąbka). Te wszystkie zalety sprawiają, że urządzenia znalazły nabywców wśród liderów produkcji na wysoki połysk, ale również wśród małych firm.
    Proces implementacji urządzenia daje możliwości przeniesienia swoich upodobań czy preferencji polerskich, a często bywa jednak uproszczeniem samego procesu produkcji. Pozostając przy tym miłym zaskoczeniem dla osób, które na co dzień borykają się z problemami w procesie polerowania. Urządzenie występuje w dwóch ogólnych konfiguracjach:

    • automatycznej 

        w której regulacje odbywają się na panelu sterowania, a urządzenie wykonuje zadane czynności. Co do zasady automatyczna polerka sama mierzy element oraz powtarza wpisane cykle polerskie. Udział człowieka sprowadza się do kontroli, nakładania pasty i odbioru elementów. Co istotne, przy zakupie głowicy szlifierskiej możemy swobodnie przygotowywać elementy pod polerowanie. Samo szlifowanie zostało również zabezpieczone w procesie oczyszczania głowicy szlifierskiej poprzez specjalną automatyczną tackę czyszczącą. Działa ona na zasadzie oczyszczania krążka z tzw. odkurzu, który zwyczajowo odpowiada za tzw. sprężynki

    • ręcznej 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wysoka jakość polerowanych powierzchni oraz seryjna powtarzalność, to zalety automatycznych urządzeń polerskich.
    Automatyzacja w procesie polerowania na wysoki połysk
    Automatyzacja w procesie polerowania na wysoki połysk

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik