Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  13.09.2018, ~ Administrator   

  Zabytkowa chata antarktycznego polarnika Edmunda Hillary'ego została uratowana i odrestaurowana dzięki udanej kampanii zbierania funduszy na ten cel i zastosowaniu powłok ufundowanych przez AkzoNobel. Specjalny zespół spędził trzy miesiące na pracy w temperaturach do minus 40°C, aby wyremontować słynny punkt orientacyjny, który został zbudowany w 1957 roku i zawiera setki cennych artefaktów.

  Prace zewnętrzne obejmowały budowę nowego dachu aluminiowego nad nieszczelnym już dotychczas istniejącym. Metal pokryty jest specjalną powłoką nawierzchniową Polydure® firmy AkzoNobel.
  – Jako firma z ponad 200-letnim doświadczeniem w opracowywaniu farb i powłok, rozumiemy znaczenie zachowania historii i dziedzictwa – powiedział Greg Foster, kierownik sprzedaży AkzoNobel w dziale Coil Coatings w południowej Azji. – Byliśmy zachwyceni mogąc wesprzeć tak znaczący projekt restauracyjny i pomóc w zabezpieczeniu tego cennego budynku.
  Chata została pierwotnie wybudowana dla ekspedycji transantarktycznej Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth). Mieści ponad 500 artefaktów, które starannie konserwowali eksperci Antarctic Heritage Trust. – Zbudowaliśmy nowy dach nad istniejącym, aby za 50 lub 100 lat, jeśli przyszli konserwatorzy zechcą przywrócić budynek do stanu pierwotnego, to będzie on nadal obecny – wyjaśnia Chris Ansin z Antarctic Heritage Trust.
  Pieniądze na milionowy projekt zostały zebrane w rodzimej ojczyźnie Hillary'ego Nowej Zelandii. Odkrywca jest najbardziej znany z tego, że jest pierwszą osobą, która dotarła na szczyt Mount Everest. Jego chata wchodzi w skład Scott Base, jedynej stacji badawczej w Antarktydzie należącej do Nowej Zelandii, na której stoi jeszcze kilka innych budynków pomalowanych farbami AkzoNobel.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony