Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  8 miesięcy temu  13.02.2018, ~ Administrator   

  AkzoNobel opracuje rewolucyjną technologię zapobiegania zanieczyszczeniom, która wykorzystuje diody emitujące światło ultrafioletowe (UV-LED). To pionierskie rozwiązanie, wykorzystujące technologię opracowaną przez firmę Royal Philips, będzie miało zastosowane na powierzchniach znajdujących się pod wodą, aby wyeliminować wzrost porastania.

  Łącząc najnowsze osiągnięcia firmy AkzoNobel w zakresie ochrony powierzchni i przyczepności z wielkimi możliwościami Royal Philips w dziedzinie oświetlenia UV-LED i elektroniki, obie firmy dążą do stworzenia ekonomicznie opłacalnego rozwiązania w zakresie zapobiegania zanieczyszczaniu powierzchni podwodnych.

  Innowacja zintegruje diody emitujące światło UV w systemie warstw ochronnych, które pozwolą emitować światło UV z powierzchni warstwy, zapewniając całkowite zapobieganie akumulacji porostów biologicznych na powierzchni np. statków.

  Rozwiązanie wolne od biocydów zapewni przełomową wydajność i całkowicie zapobiegnie zanieczyszczeniom kadłubów statków i łodzi. Całkowita kontrola zarastania biologicznego stanowi znaczną korzyść ekonomiczną i środowiskową.

  – W naszej inicjatywie dotyczącej zrównoważonej aktywności przeciwporostowej badamy i opracowujemy alternatywy dla rozwiązań opartych na substancjach biobójczych – powiedział Oscar Wezenbeek, dyrektor firmy AkzoNobel ds. farb i lakierów morskich oraz ochronnych. – Ten rozwój jest dowodem stałej koncentracji na dostarczanie naszym klientom przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

  Pomimo złożoności tego projektu, AkzoNobel jest przekonany, że trudności zostaną przezwyciężone i ostatecznie oczekuje, że technologia całkowicie zrewolucjonizuje przemysł kontroli zanieczyszczeń. Początkowo nacisk zostanie położony na aplikacje dla statków, jachtów i nieruchomości przybrzeżnomorskich, ale projekt może zostać rozszerzony o inne powierzchnie zagrożone problemami zarastania biologicznego.

  – Ten unikalny projekt jest w pełni zgodny z ciągłym skupieniem się AkzoNobel na innowacjach – wyjaśnia Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Starając się, poprzez farby i lakiery, nie tylko chronić i czynić świat bardziej kolorowym, ale także uczynić funkcjonalnymi powierzchnie, aktywnie poszukujemy komplementarnych technologii i partnerów do wprowadzenia innowacji.

  AkzoNobel już od dawna specjalizuje się w opracowywaniu trwałych farb i lakierów morskich, wprowadzając w 1996 roku, pierwszą w przemyślę antybakteryjną warstwę przeciwporostową Intersleek. Jak zapewnia AkzoNobel, od tego czasu powłoka Intersleek pomogła armatorom zaoszczędzić ponad 3 miliardy dolarów na paliwie oraz 32 miliony ton na CO2.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony