• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Procesy Wspomagające

    Wydanie nr: 1(135)/2022

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    PosiTest OTL jest łatwym w obsłudze urządzeniem, dodatkowo dostarczany jest z darmowym oprogramowaniem do obróbki danych.

    PosiTest OTL jest łatwym w obsłudze urządzeniem, dodatkowo dostarczany jest z darmowym oprogramowaniem do obróbki danych.

    Strona 1 z 2

    Dlaczego warto używać piecowych rejestratorów temperatury

    PosiTest OTL firmy DeFelsko przeznaczony jest do pomiaru i rejestracji temperatur piecowych. Dzięki możliwości zastosowania jednocześnie różnych rodzajów sond pomiarowych umożliwia rejestrację temperatury wygrzewanego elementu, jak również temperatury otoczenia. Możliwości i elastyczność systemu czynią z niego idealne urządzenie pozwalające śledzić temperaturę podczas procesu, co przekłada się na  oszczędności wynikające z jego optymalizacji, utrzymania stałej jakości produktów i maksymalnej wydajności procesu wypalania.

    PosiTest OTL, rejestrując do 40 000 zestawów danych, pozostaje łatwym w obsłudze urządzeniem. Posiada dogodny w użyciu interfejs, dodatkowo dostarczany jest z darmowym oprogramowaniem PosiSoft do obróbki danych.

    Dlaczego warto mierzyć profil temperatury w piecu?

    Po nałożeniu farby proszkowej na dany element musi być ona utrzymywana w podwyższonej temperaturze przez określony czas, aby osiągnąć pełne utwardzenie. Rejestrowanie temperatury w piecu jest niezbędne dla zapewnienia pożądanej jakości i wystarczającego utwardzenia na całej powierzchni elementu.

    Czym jest profilowanie temperatury w piecu?

    Profilowanie temperatury w piecu jest procesem rejestrowania temperatury w wielu miejscach. Zestaw OTL zawiera wszystkie niezbędne elementy. Wystarczy podłączyć sondę i rozpocząć pomiar. Najważniejszy w zestawie jest miernik rejestrujący poziom temperatury. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie warunków panujących w piecu dla każdego rodzaju podłoża. Rejestrator jest umieszczony w specjalnej skrzynce i przemieszcza się w piecu razem z włożonym obiektem. Pozwala to na dokonanie pomiaru w różnych miejscach na powierzchni produktu jednocześnie. Do urządzenia można podłączyć kilka sond, które będą mierzyły zarówno temperaturę otoczenia, jak i powierzchni.

    Powyższe rozwiązanie prowadzi do bardziej wymiernych rezultatów, takich jak zwiększona wydajność, krótsze cykle produkcyjne, zminimalizowanie zużycia energii oraz szybkie wykrywanie błędów. Regularne profilowanie temperatury zapewnia utrzymanie w piecu właściwej charakterystyki grzania. Daje to gwarancję dobrego wysuszenia wszystkich elementów. Analiza komputerowa pomaga kontrolować proces w taki sposób, że dotrzymane są wymagania producenta farby, a jakość i wygląd wyrobu są optymalne. Można uniknąć konieczności usuwania uszkodzeń, takich jak brak twardości, kruchość i zmiana barwy. 

    Profilowanie odbywa się w czterech krokach: 

    1. Należy podłączyć końcówki sond (maksymalnie 6 sztuk) do rejestratora i elementu, który ma być poddany pomiarowi. 
    2. Umieścić rejestrator w skrzynce izolacyjnej.
    3. Przepuścić rejestrator i badany element przez piec.
    4. Przeanalizować wyniki.

    Czym jest piecowy rejestrator temperatury?

    Rejestratory temperatury to urządzenia przeznaczone do jej pomiaru za pomocą specjalnych czujników (termopar), a także do przechowywania odczytów w celu generowania raportów. PosiTest OTL posiada 6 portów (kanałów) termopar typu K. Dane pomiarowe w łatwy sposób mogą być pobierane, przeglądane, przechowywane lub drukowane  za pomocą darmowego oprogramowania PosiSoft Desktop.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Rejestratory temperatury to urządzenia przeznaczone do jej pomiaru za pomocą specjalnych czujników.
    Rejestratory temperatury to urządzenia przeznaczone do jej pomiaru za pomocą specjalnych czujników.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...