• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(119)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  11.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Zdj 1. Standardowa komora quickcoating V6.

    Zdj 1. Standardowa komora quickcoating V6.

    Strona 1 z 2

    Komora quickcoating V6 – bez potrzeby stosowania aplikatorów 

    quickcoating jest niemiecką technologią malowania proszkowego opartą na klasycznym, elektrostatycznym nakładaniu powłoki proszkowej na przewodzący ładunki elektryczne, uziemiony detal. W odróżnieniu jednak od obecnych na rynku rozwiązań do naniesienia warstwy proszku na detal nie potrzebuje aplikatorów ani sprężonego powietrza. Rodzi to całkiem sporo korzyści, które w połączeniu z zamykaną i izolowaną od otoczenia w czasie malowania komorą quickcoating V6 dają efekt znakomitej konkurencyjności tego procesu. 

    Korzyści

    1. Brak dedykowanych aplikatorów – to cała komora quickcoating V6 jest aplikatorem. Korzyść: koszty konserwacji i wymiany części zredukowane do minimum.
    2. Komora w czasie malowania jest zamknięta. Korzyść: maksymalnie wysoka jakość malowanych elementów i brak ryzyka wtrąceń w farbie z otoczenia oraz maksymalnie efektywne wykorzystanie farby proszkowej (realny brak strat proszku).
    3. Komora quickcoating V6 nakłada powłoki proszkowe w czasie kilku-kilkunastu sekund, a ilość detali malowanych jednocześnie ograniczona jest jedynie wymiarami komory (0,9 × 0,5 × 0,5 m). Korzyść: konkurencyjna szybkość procesu malowania.
    4. Malowanie w komorze quickcoating V6 regulowane jest elektronicznie za pomocą parametrów napięcia i czasu. Korzyść: w pełni powtarzalny proces podczas malowania długich serii detali.
    5. Komora quickcoating V6 wyposażona jest w wymienne wkłady, które montuje się błyskawicznie. Korzyść: zmiana koloru trwa nie dłużej niż 5 minut.
    6. Na wyposażeniu komory quickcoating V6 znajduje się urządzenie rotujące umożliwiające ruch obrotowy detali w czasie procesu malowania. Korzyść: za pomocą jednokrotnego procesu można pomalować detale o najbardziej skomplikowanej geometrii.
    7. Wymiary komory quickcoating V6 to 0,9 × 0,5 × 0,5 m. W urządzeniu wielkości zwykłego biurka zawarta jest cała, klasyczna, elektrostatyczna kabina proszkowa wraz z urządzeniami peryferyjnymi (sprężarka powietrza, cyklon, filtry, dziesiątki metrów węży, zwężki, pompy, manipulatory, szafy sterujące itd.). Korzyść: bezkonkurencyjna oszczędność przestrzeni roboczej w lakierni.
    8. Komora quickcoating V6 wykorzystuje napięcie 220 V i zużywa ok. 20 W energii. Korzyść: maksymalna oszczędność energii elektrycznej.

    Ponieważ jednak nie ma urządzeń idealnych, także quickcoating V6 (prezentowana na zdjęciu nr 1.) cechuje się pewną niedogodnością. Jest nią jej rozmiar. Nie da się ukryć, że służy do malowania elementów, które się do niej zwyczajnie zmieszczą. W kabinie quickcoating V6 pomalujemy krótsze i dłuższe serie detali niewielkich rozmiarowo (maksymalna długość to 900 mm, a szerokość 500 mm). Idealnie nadaje się do malowania narzędzi metalowych, narzędzi medycznych, elementów precyzyjnych wykorzystywanych w optyce i elektronice czy jakichkolwiek drobiazgów, dla których uruchamianie czy budowanie klasycznej kabiny proszkowej wraz z peryferiami byłoby zwykłym marnotrawieniem pieniędzy.

    Modułowy system quickcoating nostop

    GALERIA ZDJĘĆ

    Zdj 3. Wersja laboratoryjna quickcoating nostop.
    Zdj 2. Konfiguracje quickcoating nostop.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...