• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Motoryzacja

    Tworzywa Sztuczne

    Wyroby Lakiernicze

    ponad rok temu  07.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

    Dzięki nowym żelkotom marki BÜFA farby proszkowe będzie można nakładać także na materiały kompozytowe.

    Dzięki nowym żelkotom marki BÜFA farby proszkowe będzie można nakładać także na materiały kompozytowe.

    Ze względu na właściwości izolacyjne kompozyty mogły być do tej pory powlekane jedynie farbami płynnymi. Teraz – dzięki nowej gamie żelkotów przewodzących firmy BÜFA Composite Systems – można będzie je malować także elektrostatycznie.

    Tworzywa sztuczne wzmacniane włóknami skokowo zyskują na popularności, cenione są zarówno za wysoką wytrzymałość, jak i możliwość relatywnie prostego nadawania im złożonych kształtów. Ową swobodę konstrukcyjną do tej pory ograniczał jednak fakt, że ze względu na ich właściwości izolacyjne można je było powlekać głównie produktami płynnymi. Nie nadawały się natomiast do malowania elektrostatycznego farbami proszkowymi.

    Firma BÜFA Composite Systems postanowiła to zmienić: przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek nowe żelkoty przewodzące na bazie nanorurek węglowych TUBALL, które – nałożone na kompozyty – przejmują rolę powłoki przewodzącej, umożliwiając równomiernie powlekanie powierzchni niezależnie od jej wyjściowej przewodności elektrycznej. Pozwoli to na natryskiwanie farb proszkowych na tworzywa wzmacniane włóknami, w tym w branży motoryzacyjnej, morskiej i lotniczej oraz w aplikacjach wymagających podwyższonej higieniczności.

    – Farby proszkowe mają wiele istotnych zalet, takich jak brak zawartości rozpuszczalników, zerowa emisja LZO oraz bardzo dobre właściwości ochronne i dekoracyjne. Możliwość ich natryskiwania elektrostatycznego nie tylko na elementy metalowe, ale i z tworzyw wzmacnianych włóknami przyniesie istotne korzyści w wielu branżach – wyjaśnia Anna Meisczuk, specjalista ds. malowania proszkowego na tworzywach sztucznych i w formie (PIMC) w firmie TIGER Coatings.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Matejas30 1 ponad rok temu A polimeryzacja w jakiej temperarurze? Może promienniki?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne