• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 5(115)/2018

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych.

    Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych.

    O farbach ogniochronnych, cynkowaniu i analizie zagrożeń na IV Konferencji Technicznej PIKS

    Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych. Oprócz referatów i wystąpień specjalistów branży i przedstawicieli wiodących firm, znalazły się praktyczne warsztaty i zajęcia. 

    Wydarzenie otworzył prezes Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych Zbigniew Barłóg (prezes zarządu METALBARK sp. z o.o. sp. k.). Następnie odbyły się prezentacje firm, a po nich ognisko, które tradycyjnie było świetną okazją do wspólnej integracji.
    Drugi dzień konferencji rozpoczął się blokiem merytorycznych prezentacji, w trakcie którego wystąpili przedstawiciele wiodących firm: wytwórni konstrukcji stalowych i dostawców zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz oprogramowania.
    O rodzajach pożarów w aspekcie ochrony przeciwpożarowej obiektów infrastruktury cywilnej i przemysłowej wypowiedzieli się przedstawiciele przedsiębiorstw dostarczających farby ognioochronne – Jerzy Kosior (dyrektor ds. handlowych w firmie JOTUN Polska sp. z o.o.) oraz Piotr Skrzypczak – menedżer produktu w firmie SIKA Polska sp. z o.o. Następnie głos zabrała Mirosława Wiśniewska, która w imieniu prezesa zarządu METALBARK sp. z o.o. sp. k. Zbigniewa Barłoga wygłosiła dwa referaty – pierwszy dotyczący zabezpieczeń ognioochronnych konstrukcji stalowych w świetle przepisów europejskich oraz drugi poświęcony tematyce stanu powierzchni kształtowników przy dostawie wg PN-EN 10163-3 oraz wymagań jakościowych powierzchni stalowej przed malowaniem wg PN-EN ISO 8501-3.

    Następnie odbyły się warsztaty technologiczne zorganizowane przez firmę ZinkPower Szczecin sp. z o.o. Po wstępie teoretycznym, przedstawionym przez Andrzeja Janiaka (kierownika zakładu ZinkPower w Krągoli), chętni uczestnicy konferencji mieli rozwiązać zadanie, które przedstawił prezes zarządu firmy Zbigniew Miodowski. Z wyzwania, polegającego na optymalnym przygotowaniu konstrukcji stalowej do cynkowania, najlepiej wywiązała się Aleksandra Szewczyk z firmy TRASKO-STAL sp. z o.o., która odebrała nagrodę ufundowaną przez ZinkPower Szczecin – tablet Samsung. Druga nagroda trafiła do Sławomira Blanka z firmy MOSTOSTAL KIELCE sp. z o.o., który odebrał powerbank.
    Później Aneta Kletkiewicz – menedżer ds. rozwoju z firmy Baltic Investment TTK sp. z o.o. sp. k., wyczerpująco przedstawiła zagadnienie farb pęczniejących jako nowoczesnego narzędzia do projektowania biernych zabezpieczeń ognioochronnych konstrukcji stalowych. Wystąpienie uzupełnił Mateusz Chmurczyk – regionalny kierownik sprzedaży, który poruszył temat optymalizacji konstrukcji z uwzględnieniem reaktywnych materiałów ogniochronnych.
    Na konferencji pojawiła się także tematyka nowoczesnego oprogramowania pomocnego przy projektowaniu i analizach zagrożeń. O programach: Pathfinder (pozwalającym na monitorowanie zagrożeń podczas ewakuacji z wykorzystaniem nowych technik komputerowych na przykładzie hali produkcyjnej) oraz PyroSim (umożliwiającym analizę parametrów panujących podczas pożaru z zastosowaniem pożarów projektowych) wypowiedział się Michał Walkosz z firmy STIGO sp. z o.o.
    Ostatnią prezentację wygłosiła Katarzyna Jóźwiak – inżynier projektu w firmie ZEMAN HDF sp. z o.o., która wskazała szczególny przypadek degradacji powłok malarskich konstrukcji stalowych. Jak dowiodła prelegentka, w tym szczególnym przypadku to kolor powłoki malarskiej, a nie jej rodzaj miał wpływ na zidentyfikowane uszkodzenia, m.in. pęcherze, wykwity, plamy i korozję biologiczną.
    Istotnym punktem konferencji była dyskusja – w tym roku bardzo owocna i pełna interesujących wniosków. Uczestnicy doszli do stanowiska, że wymogi i przepisy prawa związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi konstrukcji stalowych wymagają dopracowania, w czym izba powinna aktywnie uczestniczyć. 
    Na sam koniec odbyły się warsztaty inspektorskie przeprowadzone przez przedstawicieli firmy TIKKURILA POLSKA S.A. Zajęcia były poświęcone w dużej mierze elementom podlegającym kontroli i nadzorowi przy zabezpieczeniach antykorozyjnych i ogniochronnych. 
    – Bardzo się cieszę z uczestnictwa w konferencji – ocenia Kamil Herbuś z firmy Stigo. 
    – To bardzo interesujące wydarzenie, jedno z ważniejszych w naszej branży. Była to niewątpliwie okazja do spotkania się z osobami z branży, dostawcami, jak i klientami, a świetnie zorganizowane wieczorne przyjęcie pozwoliło nawiązać wiele nowych znajomości. Osobiście najbardziej cieszy mnie ukierunkowanie konferencji w jednym temacie, a nie rozbicie na kilka pochodnych dziedzin. Prelegenci zapewnili esencję wiadomości związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym konstrukcji stalowych. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję konferencji technicznej organizowanej przez PIKS.    

    Redakcja
    redakcja@lakiernictwo.net

    GALERIA ZDJĘĆ

    Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
    Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
    Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
    Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 5(115)/2018

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne