• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Antykorozja

    Wydanie nr: 4(114)/2018

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Ten dwukomponentowy system został specjalnie zaprojektowany do nanoszenia produktów high-solid dla ciężkich zabezpieczeń antykorozyjnych.

    Ten dwukomponentowy system został specjalnie zaprojektowany do nanoszenia produktów high-solid dla ciężkich zabezpieczeń antykorozyjnych.

    Strona 1 z 3

    Mocne pompy do materiałów lepkich o wysokiej zawartości cząstek stałych

    Możliwości środków konserwacyjnych potrzebnych w sektorze infrastruktury i popyt na wysoko wydajną ochronę antykorozyjną stale rosną. Potrzebne są mocne, niezawodne systemy i urządzenia do nakładania powłok ochronnych na bazie bardzo lepkich farb o wysokiej zawartości cząstek stałych.

    Ostatnie badania wykazały znaczenie wysokowytrzymałych produktów do ochrony przed korozją w wielu gałęziach przemysłu, w szczególności w sektorze infrastruktury, a zatem w całej gospodarce. Dla przykładu koszty poniesione na całym świecie w wyniku korozji obejmujące materiały, wyposażenie, części zamienne oraz usługi naprawcze i konserwacyjne, wynoszą nawet 1,4 miliarda euro [źródło: World Corrosion Organization]. Liczba ta nie uwzględnia innych negatywnych skutków korozji, takich jak szkody dla środowiska, marnowanie cennych zasobów, kosztowne przestoje w produkcji i obrażenia u ludzi. Popyt na wysoko wydajną ochronę antykorozyjną rośnie, głównie w sektorze infrastruktury. Wiele z rurociągów, zbiorników, mostów i konstrukcji stalowych, które zostały zbudowane dekady temu, teraz się starzeje. Zastąpienie ich jest kosztownym i czasochłonnym procesem. Zamiast tego muszą zostać naprawione, a to wymaga zastosowania nowych powłok ochronnych.

    Zastosowanie wysoko wydajnej ochrony antykorozyjnej może zmniejszyć koszty spowodowane korozją nawet o jedną czwartą. Farby o wysokiej zawartości substancji stałych są coraz częściej wybierane jako powłoki ochronne tego rodzaju. W wyniku Dyrektywy UE w sprawie emisji rozpuszczalników LZO (przepisy dotyczące ograniczenia emisji lotnych związków organicznych), rozpuszczalniki w powłokach zostały zastąpione przez coraz wyższe proporcje ciał stałych. Produkty zawierające 55 procent cząstek stałych lub więcej opisano jako powłoki o wysokiej zawartości części stałych o wysokim poziomie lepkości. Jednak obecnie wiele farb o wysokiej zawartości substancji stałych składa się z aż 70 do 85 procent tych części.
     

    Śruby okrętowe narażone są na ekstremalne obciążenia. Materiały użyte do ich powlekania wymagają wysoko wydajnego mieszania i dozowania. 

    Problemy spowodowane zastosowaniem nieodpowiednich pomp

    Im cięższe stają się powłoki i czym bardziej przypominają pasty, tym ważniejsze jest stosowanie najnowszych technologii ochrony przed korozją. Jednym z kluczowych czynników jest nowoczesny system aplikacji z potężnymi pompami, które są specjalnie zaprojektowane do obróbki bardzo lepkich farb. – W wielu przypadkach przestarzałe systemy z nieadekwatnymi pompami są nadal w użyciu, co może prowadzić do problemów – wyjaśnia Thomas Krauze, dyrektor globalny ds. strategii sprzedaży w Wagner. – To powoduje wysokie koszty konserwacji lub pompy zawodzą całkowicie, ponieważ są przeciążone, a praca na placu budowy kończy się przestojem. 
    Ponadto cząstki stałe często składają się z materiałów ściernych (na przykład włókien i płatków stosowanych do celów ognioodpornych), co zwiększa zużycie sprzętu. Zużycie urządzeń w obszarach kontaktu z farbą jest poważnym problemem, tak samo jak zablokowanie pompy, zwłaszcza w zaworach wlotowych i wylotowych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...