• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.10.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Już wkrótce dostępna będzie najnowsza publikacja Kazimierza Woźniaka pt. „Obróbka strumieniowo-ścierna, tom 2. Oczyszczarki i procesy obróbki” wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

    Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój, aż do obecnego stanu, powszechnie stosowanej i nowoczesnej metody obróbki powierzchni następował na skutek wprowadzania do stosowania zarówno nowych urządzeń obróbkowych, jak i mediów stosowanych w tych urządzeniach. Jest to drugi i ostatni tom opracowania dotyczącego obróbki strumieniowo-ściernej. Ten rodzaj obróbki, inaczej zwany piaskowaniem lub śrutowaniem, to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki powierzchni – oczyszcza daną powierzchnię strumieniem ścierniwa który uzyskuje niezbędną prędkość za pomocą sprzężonego powietrza lub wody pod ciśnieniem jak również siły odśrodkowej koła rzutowego. Publikacja będzie pomocna dla inżynierów obróbki, technologów zakładów przemysłowych, pracowników badawczo-rozwojowym zaplecza technicznego przedsiębiorstw. Przyda się również studentom uczelni technicznych na kierunkach Mechanika i budowa maszyn, Inżynieria Materiałowa i innych. Książka liczy 450 stron (wymiary: 16.5x23.5cm).

    Dr hab. inż. Kazimierz Woźniak jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (1967 r.). Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej (1973 r.), a dr. hab. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie (1984 r.). Od roku 1967 do 1980 pracował w przemyśle materiałów ściernych (Fabryka Materiałów i Wyrobów Ściernych KORUND w Kole) i jego zapleczu rozwojowym (Ośrodek Badawczo Rozwojowy Narzędzi). W latach 1980-91 pracował jako docent w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie i Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. W 1991 roku rozpoczął własną działalność gospodarczą, zakładając firmę MARBAD (Zakład Technik Obróbki Powierzchni) w Warszawie oraz Spółkę DIAMENT (produkcja narzędzi diamentowych do obróbki szkła) w Inowrocławiu (jako współzałożyciel).

    Zainteresowania naukowe i techniczne autora dotyczą materiałów i narzędzi ściernych oraz obróbki powierzchni luźnym ścierniwem. Jest autorem sześciu monografii, w tym książki „Materiały ścierne” wydanej w 1983 roku przez WNT oraz autorem bądź współautorem 140 artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych i technicznych oraz kilkunastu patentów.

    Publikacja dostępna będzie w październiku na stronie https://ksiegarnia.pwn.pl/

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...