• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(118)/2019

    Aktualności i przegląd rynku

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  30.04.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Kabina, pistolety proszkowe i centrum podawania proszku tworzą zintegrowany system zmiany koloru, który umożliwia osiem w pełni zautomatyzowanych, niezwykle szybkich i wolnych od zanieczyszczeń zmian kolorów.

    Kabina, pistolety proszkowe i centrum podawania proszku tworzą zintegrowany system zmiany koloru, który umożliwia osiem w pełni zautomatyzowanych, niezwykle szybkich i wolnych od zanieczyszczeń zmian kolorów.

    Strona 1 z 4

    W pełni zautomatyzowany nowy system malowania proszkowego, wykorzystujący technologię fazy gęstej z najnowocześniejszą techniką aplikacji firmy Nordson

    Firma H.P. Kaysser GmbH + Co. KG w Nellmersbach w Niemczech jest jedną z wiodących w dziedzinie obróbki i powlekania blach. W celu zwiększenia możliwości technicznych i wydajnościowych urządzeń do wykańczania powierzchni H.P. Kaysser zainwestował w nowy system malowania proszkowego, wykorzystujący technologię fazy gęstej z najnowocześniejszą techniką aplikacji firmy Nordson.

    Z ponad 70-letnim doświadczeniem w dostarczaniu wsparcia rozwojowego i strategicznego klientom praktycznie z każdego sektora biznesowego, Kaysser oferuje inteligentne, ekonomiczne rozwiązania, począwszy od usług inżynieryjnych i pełnego łańcucha obróbki blach, aż po logistykę. W pełni zautomatyzowane operacje wytwarzają i przetwarzają produkty wykonane ze stali, żeliwa, stali nierdzewnej i metali nieżelaznych – od pojedynczych, małych partii po duże zamówienia. Firma zapewnia klientom wysoką jakość, niskie ceny i szybki czas realizacji. 
    H.P. Kaysser zawsze wyróżniał się w obróbce powierzchni, już w swojej wczesnej historii skupiał się również na alternatywach dla ciekłych systemów powłokowych. Kiedy H.P. Kaysser zainstalował swoją pierwszą lakiernię farb proszkowych w 1969 r., ta nowa technologia została dopiero co wprowadzona na rynek, a ich zakład był jednym z pierwszych i największych w Niemczech. 

    W ciągu ostatnich 30 lat operacje powlekania i związane z nimi procesy, takie jak zmiana koloru i czyszczenie systemu, osiągnęły tak wysoki poziom automatyzacji, że nowoczesne linie do powlekania proszkowego zasadniczo spełniają wymagania „inteligentnej fabryki”: zapewniają maksymalną elastyczność dla ekonomicznej produkcji nawet bardzo małych serii, aż do wielkich partii.

    Utrzymanie wzrostu, zwiększenie elastyczności

    Modernizacja i poprawa zdolności malowania proszkowego w celu spełnienia obecnych i przyszłych wymagań nie były niczym nowym dla Thomasa Kayssera, dyrektora generalnego H.P. Kaysser oraz jego syna Timma. Wiosną 2015 r. poprosił syna o odpowiedzialność za planowanie i budowę nowego systemu aplikacyjnego. – Szukaliśmy odpowiedniej kombinacji najwyższej jakości powłoki w optymalnym procesie – wspomina Timm Kaysser. – Po pierwsze, potrzebowaliśmy najlepszych technologii do identyfikacji i kodowania elementów podczas transportu, obróbki wstępnej, maskowania i powlekania. Ale potrzebowaliśmy także inteligentnego systemu sterowania, aby połączyć wszystko razem. 

    W związku z tym specyfikację zakładu określają następujące wymagania:

    • Bezpieczna inwestycja w długoterminową, przyszłościową technologię
    • Wyjątkowo wysoka elastyczność produkcji
    • Minimalizacja wpływu na środowisko i maksymalizacja zrównoważonego rozwoju
    • Stworzenie zdolności do zapewnienia całej produkcji na własnych systemach lakierniczych, niezależnie od wielkości i wagi komponentów.

    GALERIA ZDJĘĆ

    W dłuższej perspektywie znacznie poprawionej jakości powłok będą towarzyszyć znaczne oszczędności materiałowe. Dla H.P. Kaysser oszczędności docelowe oszacowano na około 30 proc. Rzeczywiste oznaki znacznie zmniejszonego zużycia proszku są już widoczne, a jego dokładny zakres będzie ściśle monitorowany i dokumentowany.
    Detale o bardzo skomplikowanej geometrii lakierowane są w kabinie do malowania ręcznego.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 2(118)/2019

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne