• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Malowanie proszkowe paneli ogrodzeniowych.ODSŁON: 3074
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam, jestem lakiernikiem na lakierni automatycznej i mam poważny problem z klatka faradaja z którą nie mogę sobie poradzić. Zacznę od tego ze maluje już 9 lat i z taka sytuacja nie miałem do czynienia jeszcze nigdy. Do rzeczy wiec panele ogrodzeniowe wieszane są u nas na hakach po 4 sztuki, jeden za drugim. Pistolety na manipulatorach chodzą góra, dół. Problem jest z jednym z środkowych paneli na tak zwanych garbach czyli wgłębieniach w miejscu zgrzewu drutu i co dziwne tylko w górnej części elementu. Chciałem dodać ze te panele są od nowego klienta a identyczne panele jeśli chodzi o wymiar od innych klientów wychodzą bardzo ładnie wszystko domalowane. W celu zmniejszenia klatki oddalałem pistolety od detalu, zmniejszałem prąd, spowalniałem transport na linii wszystko to nie zdaje rezultatu. Malujemy farbami poliestrowymi marki teknos to tak na marginesie jeśli miało by to jakieś znaczenie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

    • ~ Peterror 4 ponad rok temu A są te kratki z masowane wszystkie razem ?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Piecka 3 ponad rok temu Witaj, Czy mógłbyś dodać foto tego miejsca, prawdopodobnie przyczyna tkwi nie w samym panelu i klatce Faraday'a, tylko ze zgrzewem. Prawdopodobnie jest on czymś zanieczyszczony (po zgrzewaniu drutu zanieczyszczonego olejem, może się zdarzyć że pod zgrzewem nie wypali się cały tłuszcz i zamknie, po nałożeniu powłoki lakierniczej pod wpływem temperatury opary wydostają się) i stąd brak adhezji. Dokładną przyczynę poznasz jeśli dokładnie przeanalizujesz powłokę lakierniczą jak i miejsce gdzie brak adhezji przed i po aplikacji i z żelowaniu farby.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Peterror 2 ponad rok temu Nie koniecznie musi to być zanieczyszczenie mogą być też za blisko siebie.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Piećka 1 ponad rok temu ... i do tego potrzebne właśnie foto miejsca...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji